Батьки — це приклад для дитини. Вони формують наше ставлення до світу і до самих себе. Іноді, одна мимохідь вимовлена фраза, може залишити відбиток на все життя, відгукуючись страхами та психологічними блоками у вже дорослої людини. Сьогодні пропонуємо розглянути 5 токсичних ґендерних фраз-демотиваторів, про які потрібно забути, виховуючи  дитину. 

«Майбутній захисник підростає!»

Мета виховання: не сформувати людину за заданими соціальними шаблонами. Нам потрібно віднайти унікальність нашої дитини та допомогти їй зростати такою, якою вона є. Бажаєте виховати в дитині конкретні якості? Заохочуйте її за відповідні дії, а не змушуйте робити щось проти волі. Так, є спеціальні методики, які сприяють зміцненню волі дитини, але це працює лише якщо від самого народження в маленькій особистості закладено міцний стрижень. Якщо ж ваш син, наприклад, м’який та чуйний, своїми спробами «зробити з нього чоловіка» ви лише нашкодите. 

«Чого ти рюмсаєш, як дівчинка!»

Заборона плакати, порівняння хлопчика з дівчинкою з негативною окрасою демонструє дві позиції: дівчиною бути соромно;  проявляти свої почуття не можна. Це помилка у розвитку емоційного інтелекту. Так дитина все життя намагатиметься тримати емоції при собі, накопичуючи образи. Емпатія — це одна з ключових навичок 21 сторіччя. Тож співпереживати та за потреби плакати — це цілком нормально. Це не прояв слабкості, а прояв людяності. 

«Це не для дівчат!»

Чомусь деякі люди все ще вважають, що дівчата, наприклад, гірше розуміються на точних науках, аніж хлопці. При цьому жодних фактів, які б підтверджували цей стереотип, не існує. Тож не бійтеся пропонувати дівчинці різні сфери для розвитку та підтримуйте її. Несуттєво, наскільки «жіночі», з точки зору суспільства, інтереси ми маємо, якщо вони роблять нас щасливими. 

«Таку нечупару чоловік з хати вижене!»

Звісно, бути гарною господинею — це чудово. Але це не означає, що у вихованні дівчинки потрібно акцентувати увагу саме на цій сфері. Паралельно, разом з умінням готувати, слід заохочувати розвиток дитини й у інших напрямах. А ще не сваріть за невдачі. Погано зварений суп — це не катастрофа. 

 «Ти що, хочеш вирости геєм?» 

Гей-пропаганда лякає багатьох батьків. Хоча насправді все працює складніше. Хлопець не втратить цікавість до дівчат, просто побачивши гей-парад по телебаченню. Батьки лякаються, коли їхні маленькі хлопчики грають ляльками. Але психологи запевняють, що це нормально. Точно так само, як коли дівчата грають машинками. У дитячих очах і лялька, і машинка — це звичайна іграшка. Тож зайвий раз акцентуючи увагу на темі нетрадиційної орієнтації, ви не виховуєте, а шкодите.