За словами психологів, у 5 років у дитини відбувається значні зміни у розвитку дитячої волі. Уміння сконцентровано виконувати певні завдання протягом конкретного часу, або навпаки стримуватися щось не робити дуже знадобляться малюкові в шкільному житті. Розвити ці вміння можна за допомогою легких простих, але ефективних ігор. Яких саме?

     1. «Олов’яний солдатик»

Коли звучить музика дитина, або кілька дітей танцюють, як заманеться. Тільки звук припиняється, усі повинні зупинитися в одній позі та не рухатися впродовж хвилини. Хто поворухнеться, залишає гру на один танок. Ця гра виховує силу волі в поведінці. Таким чином дитина вчиться підпорядковувати свою поведінку правилам.

     2. «Парад»

Мати із сином чи донькою, можна долучити сусідку і татуся й починати марширувати. Потрібно плеснути в долоньки на рахунок спочатку парних 2-4-6 тощо, а потім непарних 3-5-7, водночас не зупинятися, а красиво марширувати. Дитина вчиться концентруватися на завданні,  розвивати свою уважність та не відволікатися на дрібниці

     3. «Оркестр»

Необхідно на аркуші намалювати схему, за якою слід відстукувати ритм. Покажіть дитині, з якою силою стукати певний звук, як розпізнавати штрихи. Сильний звук — це довга лінія, середній — лінія меншого розміру, а тихий звук — зовсім маленька. Потім за схемою тарабанимо по столі, як це полюбляють робити зазвичай діти, але обов’язково враховуючи певні умови завдання, що також тренує силу волі.

     4. «Царівна Несміяна»

Одна людина сідає на стілець, а інша (або група братів чи товаришів) намагається розсмішити її. Головний герой, який виконує роль Царівни Несміяни, повинен стримуватися певний час (2–3 хвилини). Якщо не стримав емоцій, сідає на стілець інший. Гра допомагає виховувати силу волі, витримку до зовнішніх емоцій, а це допомагає контролювати себе в цілому.

    5. «Аналіз особистості»

Гра триватиме цілий день (оберіть вихідний), вона дуже добре тренує силу волі та самоконтроль. Дайте зранку дитині якесь завдання. Наприклад, не вимовляти цілий день фрази: «Я не буду», «Я не можу», «У мене не виходить». Навпаки потрібно замінити їх на протилежне: «Я буду», «Я можу», «У мене все виходить». Якщо, виконуючи якесь завдання, дитина припуститься помилки та промовить знову своє «не можу», вигадайте для неї якийсь штраф — присісти 50 разів, або написати цілий аркуш певних літер.

Ось так весело та ненав’язливо можна добре зміцнити дитячу силу волі.