Матусі часто бідкаються, що новоспечений татусь, навіть, якщо має вільний час, не хоче допомагати доглядати дитину. Знаходить безліч причин, повторює, що не вміє, боїться, стомився — завжди є відмовки! А так хочеться спостерігати, як дитина бавиться з рідним татусем, та й це неабияка допомога. Що робити, якщо татусь не хоче допомагати з дитиною? Як «привчити» чоловіка брати активну участь у вихованні дитини?

1. Розкажіть татусеві ваші основні правила догляду за дитиною. Можна навіть виписати головне на аркуш чи в блокнот. Нехай він відразу не почне доглядати малюка, але ж поступово звикатиме до того, що татусь також має щось робити, дитина народилася не лише у матусі, а в сім’ї. Як годувати, перевдягати та гратися з сином чи донькою, що робити в критичних ситуаціях… Чоловікам потрібні чіткі вказівки. «Якось упораєшся!» — не найкраща рекомендація. Тому такі правила допоможуть уникнути татусевої паніки, якщо дитина почне істерику чи раптом вдавиться.  Якщо тато хоче щось змінити та запропонувати свій варіант чи доповнення, обговоріть це разом.

2. Призначте певні обов’язки татусеві. Це ті справи догляду за дитиною, що буде виконувати лише татусь. Нехай тато кілька разів на тиждень виходить з дитиною самостійно на прогулянку, або купання ввечері стане його зобов’язанням. Коли кілька справ, пов’язаних з дитиною робитиме регулярно лише тато, це також зближуватиме рідних людей. І матуся зможе спокійно залишати дитину з татом.

3. Наведіть приклади батьків-одиначок. Зітріть стереотип, що дитину повинна доглядати лише мати. Розкажіть, як чоловіки самотужки успішно виховують дітей!

4. Залишайте дитину наодинці з рідним татусем. Хоча б на кілька хвилин із самого народження. Так поступово налаштується емоційний контакт між батьком і сином чи донькою. Навіть якщо тато запевняє, що в нього нічого не вийде. Усе буде гаразд, батьківський інстинкт ще ніхто не скасував. Він упорається, а після цього у татуся і самого виникатиме бажання доглядати малюка.

5. Розкажіть чоловікові, яку роль відіграє тато в житті дитини. Не нав’язливо почніть із прикладу якихось знайомих, наведіть думки психологів і науковців. Може, він спочатку удасть, що йому байдуже, але цю інформацію обов’язково запам’ятає, відчує свою значущість як тата.

Ці поради допоможуть матусі залучити чоловіка до відповідальності та налагодити в сім’ї гармонійні стосунки.