Холод та опади — це не привід скорочувати кількість рухливих ігор. Безліч активних забавок можна влаштувати вдома за допомогою звичайних стрічок! Вони різнокольорові, легкі, приємні на дотик і дають простір уяві. Пропонуємо корисні та прості ігри, для яких потрібні лише стрічки і гарний настрій.

Місток. На підлозі розкладіть синю тканину, а поверх неї покладіть стрічку. Уявіть з дитиною, що синє — це ріка, а стрічка є містком. Якщо дитині менше двох років, запропонуйте просто перейти «ріку», ступаючи точно по стрічці; можна покласти на протилежному березі іграшку, яку малюк має принести. Для старших дітей ускладніть завдання: пройти місток можна лише приставним кроком, навшпиньки чи задом наперед.

Огорожа. Спочатку тримайте стрічку на рівні плечей дитини — хай, пригнувшись, пройде під нею. Далі щоразу опускайте стрічку нижче: щоб можна було пройти під нею навприсядки як гуска, потім проповзти на чотирьох як кішка, а наостанок проповзти на животі як змія.

Смуга перешкод. Гра передбачає поступове ускладнення. Спочатку простягніть на підлозі одну стрічку та запропонуйте малюкові уявити, що це струмок, через який слід переступати або (для більш старших діток) перестрибувати. Упевніться, що дитина опанувала навичку, та починайте підіймати стрічку. Потім простягніть поруч наступну, потім додайте ще одну, щоб через одні стрічки необхідно було перестрибувати, під іншими проповзати тощо. Кілька стрічок, закріплених на різних рівнях, створюють цілу пригоду на смузі перешкод! Під час подолання дитина може уявляти себе героєм мультфільму, або «рятувати» улюблену іграшку.

Кішка та мишка. Прив’яжіть до кінця стрічки клаптик тканини чи папірець — це буде миша. «Кішку» зробіть з одноразового стакана чи старого капелюха. Діти люблять грати за кішку — намагаються вловити капелюхом «мишу», яку ви тягнете за стрічку.

Мiнi-волейбол. Достатньо пов’язати стрічку між двох стільців (приблизно метр від підлоги), і можна кидати через неї м’яч! Тільки попередньо сховайте крихкі предмети, що можуть постраждати від невдалого пасу.

Класики. Коли асфальт мокрий, цю улюблену вуличну гру можна перенести додому. Вам знадобиться принаймні одна довга стрічка, а до неї — кілька коротких. Викладіть стрічки у формі класиків, а цифри до них намалюйте на папері. Тепер можна водночас стрибати та займатися математикою!