У вихованні дитини є багато необхідних речей: розклад дня, правильне харчування, відвідування педіатра. Проте є ще декілька «необхідно». Тож сьогодні поговоримо про 6 принципів, важливих у вихованні.

Необхідно усвідомити, що ваше життя змінилося назавжди

Народження дитини — важлива справа. Дуже багато помилок трапляється через те, що молоді батьки бажають жити так, як і жили до цього. Проте це неможливо. Будьте готовими до змін. Ваше життя перевернеться догори дриґом. 

Необхідно створювати можливості 

Щоб дитина зрозуміла, що їй до вподоби, а що — ні, потрібно допомогти їй спробувати все можливе. Танці, спорт, музика, література… Не бійтеся бути наполегливими. Проте прислухайтеся до дитини. 

Необхідно розвивати потреби 

Сумно спостерігати за юнаками, яким у цьому житті нічого не потрібно. Розвивати потреби — це також завдання родини. У когось може бути потреба у хороших книгах, у когось — провести вечір перед телевізором. Що з цього буде до душі вашій дитині — залежить від вас. 

Необхідно безумовно любити

Любов до дитини — час проведений із нею. І ми не про кількість, а про якість цього часу. Будьте з дитиною тут і зараз. Слухайте, грайте, розповідайте, обговорюйте. Ви так багато можете дати одне одному! 

Необхідно бути на боці дитини

Щоб не накоїла ваша дитина — будьте на її боці. Наодинці ви можете обговорити ситуацію, прочитати нотації та покарати, за потреби. Проте якщо поряд присутня третя сторона, покажіть дитині, що ви за неї. Ви — її надійний тил. 

Необхідно безумовно приймати 

Приймати все: емоції, почуття, бажання, хобі, друзів, улюблений предмет. Ви можете спрямовувати дитини, проте не збивати її зі шляху. Шукайте можливості допомогти та по-шпигунські (як уміють тільки батьки ☺) контролювати дії дитини. Нехай ваші двері завжди будуть відчиненими. Щоб будь-якої хвилини дитина могла зайти та  поділитися особистим.