Пухкі щічки маляти — це дуже мило, але все добре у міру. Перегодовувати дитину шкідливо: це призводить до ожиріння, діатезу та інших проблем. Щоб їх уникнути, дотримуйте таких правил харчування:

  1.     Дотримуйте графіку. Три основні прийоми їжі та два перекуси впродовж дня мають відбуватися в один і той самий час. Тоді організм дитини буде впевнений, що отримає порцію поживних речовин, і не буде нарощувати жирові тканини «на випадок голодних часів».
  2.     Пам’ятайте про питний режим. За жагу та голод відповідає одна ділянка мозку, тому ці почуття можуть маскуватися одне одним. Якщо дитина тягнеться за їжею у понаднормовий час, запропонуйте їй воду — можливо, вона просто хоче пити.
  3.     Відволікайте дитину. Вона може жувати щось лише тому, що їй нудно. У такому випадку швидше зацікавте її книжкою, або потанцюйте, а найкраще — виведіть на прогулянку.
  4.     Іноді дитина прагне зайняти їжею руки та рота під час мультфільму. На жаль, в цьому випадку не контролює, чого і скільки вона з’їла. Якщо у вас теж є звичка перекушувати за переглядом, буде складно пояснити, чого це вам можна, а дитині — ні, тому облишити цю звичку доведеться разом!
  5.     Покажіть дитині, що їсти слід повільно. Сигнал про насичення від травної системи надходить у мозок з деяким затриманням. Тому якщо ми їмо швидко, то майже гарантовано переїдаємо. Демонструйте малюкові на власному прикладі, як їсти без поспіху, насолоджуватися смаком та чути сигнали власного тіла.
  6.     «Ні» з альтернативою. Коли дитина вимагає цукерки або печиво «понаднормово», певна річ, що потрібно відмовити. Але, щоб це не виглядало жорстко, завжди майте корисну та поживну альтернативу: горіхи, сухофрукти чи фрукти, пропонуйте їх замість цукерок.
  7.     Лайфхак: як привчити до нових продуктів! Коли дитина справді голодна, вона їстиме будь-що. Дайте їй нагулятися, сповнитися позитивними емоціями та зголодніти належним чином — і пропонуйте нові корисні продукти: рибу, брюсельську капусту тощо.