6 основних принципів харчування дошкільника
Пухкі щічки маляти — це дуже мило, але все добре у міру. Перегодовувати дитину шкідливо: це призводить до ожиріння, діатезу та інших проблем. Щоб їх уникнути, дотримуйте таких правил харчування:
- Дотримуйте графіку. Три основні прийоми їжі та два перекуси впродовж дня мають відбуватися в один і той самий час. Тоді організм дитини буде впевнений, що отримає порцію поживних речовин, і не буде нарощувати жирові тканини «на випадок голодних часів».
- Пам’ятайте про питний режим. За жагу та голод відповідає одна ділянка мозку, тому ці почуття можуть маскуватися одне одним. Якщо дитина тягнеться за їжею у понаднормовий час, запропонуйте їй воду — можливо, вона просто хоче пити.
- Відволікайте дитину. Вона може жувати щось лише тому, що їй нудно. У такому випадку швидше зацікавте її книжкою, або потанцюйте, а найкраще — виведіть на прогулянку.
- Іноді дитина прагне зайняти їжею руки та рота під час мультфільму. На жаль, в цьому випадку не контролює, чого і скільки вона з’їла. Якщо у вас теж є звичка перекушувати за переглядом, буде складно пояснити, чого це вам можна, а дитині — ні, тому облишити цю звичку доведеться разом!
- Покажіть дитині, що їсти слід повільно. Сигнал про насичення від травної системи надходить у мозок з деяким затриманням. Тому якщо ми їмо швидко, то майже гарантовано переїдаємо. Демонструйте малюкові на власному прикладі, як їсти без поспіху, насолоджуватися смаком та чути сигнали власного тіла.
- «Ні» з альтернативою. Коли дитина вимагає цукерки або печиво «понаднормово», певна річ, що потрібно відмовити. Але, щоб це не виглядало жорстко, завжди майте корисну та поживну альтернативу: горіхи, сухофрукти чи фрукти, пропонуйте їх замість цукерок.
- Лайфхак: як привчити до нових продуктів! Коли дитина справді голодна, вона їстиме будь-що. Дайте їй нагулятися, сповнитися позитивними емоціями та зголодніти належним чином — і пропонуйте нові корисні продукти: рибу, брюсельську капусту тощо.