Є тихі й спокійні діти, а є галасливі й жваві — інтроверти й екстраверти. Зрештою, усі ми теж поділяємося на ці дві категорії. З цієї причини зазвичай і виникають непорозуміння між людьми. Скористайтеся наступними рекомендаціями, щоб уникнути погіршення взаємин із дитиною, якщо вона інтроверт.

1. Інтроверти часто втомлюються. Час від часу пропонуйте їм відпочити, вмикайте спокійну музику. Не заперечуйте, якщо дитина захоче відпочити і від вас. Така поведінка — це не результат образи чи відрази до вас, а лише потреба, необхідність. Це привчіть дитину давати своїй нервовій системі час на відпочинок.

2. Інтроверти зазвичай одинаки, але це не означає, що необхідно «відривати» їх від компанії. Зазвичай друзі малюка-інтроверта такі самі тихоні, як і він сам.

3. Бурхливі емоції мають усі. Проблема інтроверта в тому, що в нього ці емоції всередині. Підбадьорюйте дитину, навіть якщо вона не виказує своїм виглядом, що їй це потрібно, частіше кажіть їй: «Усі помиляються. Тренуйся — і в тебе все вийде!».

4. Не наполягайте на розмові з інтровертом, але прагніть розговорити його. У таких дітей добре розвинена логіка і здатність до розмірковування. Вони обов’язково здивують вас своїми висловленнями і незвичними ідеями.

5. Не вимагайте у дитини негайної відповіді на ваше питання. Малюкові на осмислення потрібен час. Так і можна сказати: «Подумай стільки, скільки необхідно. Ми не поспішаємо».

6. Не чіпайте дитячих речей і не намагайтеся розвеселити інтроверта, якщо він заглиблений у свої думки. Навіть ласкавий дотик може бути нестерпним.

Отже, кожне правило має одну ідею — не «переучувати» інтроверта, але й не підлаштовуватися під нього. Потрібно сприймати малюка таким, який він є і при вихованні враховувати його особливості.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: