Давати дитині все, що в наших силах, заради її щастя — це цілком нормальна поведінка батьків. Та чи справді потрібно жертвувати власними мріями та бажаннями? Ми за баланс у всьому. І ось 6 аргументів, чому батьки не мають забувати про власне життя.  

Час для себе
Він має бути у кожного. 15 хвилин, година, ціла доба. Якщо вам потрібен цей час — не відкладайте його. У вас мають бути власні інтереси та справи. У вас є чоловік, бабусі, няня. Цей час допоможе вам «підзарядитися» та наповнитися позитивними емоціями. Ви не лише мама, ви — жінка. І у вас є 1000 і 1 причина сходити з подругою на каву без дитини. 

Діти покинуть гніздо
Одного разу ваша дитина вирушить у самостійне життя. Жінки, які до цього вбачали свій сенс життя у дітях, почуваються розгубленими, непотрібними. Тому так важливо приділяти час власному розвитку, професійному зростанню, хобі. 

Час для двох
Можливо, когось це обурить, про те стосунки із чоловіком мають бути у пріоритеті. Вас було двоє. Від вашого кохання з’явилися на світ діти. Ви маєте бути одним цілим. Бути підтримкою й опорою одне для одного. Знаходьте час, який ви проводите лише вдвох. Навіть тижнева відпустка без дитини — чудовий варіант. 

Не очікуйте забагато
Батьки, які роблять дітей центром свого життя, часто мають завеликі очікування від них. Щоб в ми собі не намалювали подумки, діти однаково підуть власним шляхом. А потім відчуваємо розпач. Не очікуйте багато від дітей. Не намагайтеся реалізувати власні нездійсненні мрії через дитину. Будьте путівником та підтримкою. 

Жертвопринесення
Коли ми жертвуємо власною кар’єрою, навчанням та розвитком задля дитини, потім стикаємося з докорами. Ми звинувачуємо дитину: «Я заради тебе все облишила!».  Ми перекладаємо на дитину відповідальність за наші нездійснені бажання. Як результат — розчарування у собі й у дитині. 

Реалізована мама
Мама, яка вміє ставити та досягати особисту мету, реалізує свої мрії, зростає професійно та духовно, — найкращий приклад для дитини. Не жертвуйте собою. Батьківство — одна з важливих сфер, проте не ставте її на п’єдестал свого життя.