Діти не прагнуть замінити шоколадну цукерку на корисну морквину. Наполягати не слід, бо якщо годувати «правильним» силоміць, малюк лише зненавидить таку їжу. Пропонуємо низку хитрощів, що допоможуть зацікавити малюка і нагодувати корисним без надзвичайних зусиль!

  1.     Вода з фруктами. Діти люблять соки, тому варто цим скористатися. Заповніть склянку водою, а для поліпшення її смаку додайте туди шматочки різних соковитих фруктів: яблука, ананасу, полуниці тощо. Головне — щоб кольори були яскравими. Можна приготувати й овочевий «напій», додавши огірки, броколі.
  2.     Мікс або коктейль. Змішуйте натуральний йогурт з фруктами й отримуйте смачний коктейль! А якщо додати у нього кукурудзяних чи вівсяних пластівців, така страва стане повноцінним сніданком або вечерею.
  3.     Власне приготування — ключ до успіху. Малята неймовірно пишаються залученням до «дорослої справи» на рівних: Я! САМ! ЗРОБИВ! І якщо дитина сама обрала в магазині фрукт чи овоч, сама його приготувала — звісно, вона ж його і скуштує.
  4.     Яскравий холодильник. «Чого очі не бачать, того серцю не жаль», — каже народне прислів’я. Тому приберіть з холодильника шкідливі ласощі та заповніть полиці яскравими фруктами! Червоні помідори, зелені огірки та салатне листя, блискучі яблука, насичено-рожевий редис, оранжева морква… Таке кольорове розмаїття напевно привабить малюка!
  5.     Старі страви з нових складових. Трішки винахідливості та рецептів з інтернету — і виявиться, що звичні страви можна приготувати з овочів. Пюре можна приготувати не тільки з картоплі, але й з кучерявої капусти, і з зеленого горошку. А традиційні спагеті спробуйте замінити на спагеті-сквош з гарбуза!
  6.     Фруктові чіпси. Вони значно корисніші за картопляні, не менш смачні — навіть дорослі не відмовляться ними поласувати! Для приготування слід тоненько нарізати груші, яблука, банани чи ківі, викласти на пергамент і посушити в духовці 80–100 хвилин при температурі +70 °С. Усе!