На жаль, сьогодні дуже багато дітей занадто неуважні. Це заважає гарно навчатися в школі, запам’ятовувати матеріал і виконувати різноманітні завдання. А на вулиці неуважні діти погано орієнтуються в грі з іншими дітьми. Тому не дарма турботливі батьки переймаються, що їхня дитина така розгублена та не може зосередитися.

Чому так трапляється? Як змінити ситуацію?

Увага — це якість, що можна тренувати та розвивати в дитині. І якщо зовсім не перейматися щодо уважності дитини, то вона так і не навчиться концентруватися на якійсь справі. А це означає, що ніколи не зможе самостійно ухвалювати рішення та виконувати якісь завдання побутового чи наукового характеру. Адже припускатиметься помилок здебільшого через неуважність. Ефективно допомагає розвивати увагу спеціальні ігрові вправи.

  1.     Грайте з дитиною в шашки та шахи. Ці ігри дуже гарно розвивають не лише увагу, але й пам’ять. Запам’ятовуючи різноманітні шахові комбінації, дитина стає уважнішою.
  2.     Грайте в ігри з цифрами. Наприклад, написати всі числа від 1 до 200, у яких є 2 чи будь-яка інша цифра. Порахувати їхню кількість, а потім визначити суму усіх чисел.
  3.     Грайте в ігри з літерами. Наприклад, виберіть конкретну літеру — «ш» чи «ю» та згадайте всі слова, де буде на початку ця буква, потім — у середині та наприкінці.
  4.     Грайте в ігри зі словами. Наприклад, напишіть одне велике слово «високоповажність». Нехай дитина складає з нього маленькі слова: «кінь», «сік», «кіт», «кість» тощо.
  5.     Грайте в ігри з реченнями. Наприклад, дайте дитині набір слів, нехай складе кілька речень.
  6.     «Слоненя», «коли», «в Африці», «воду», «жило», «пішло», «там», «йому», «злякалося», «тигра», «спекотно», «стало», «шукати», «побачило», «й утекло». (В Африці жило слоненя. Коли йому стало спекотно, воно пішло шукати воду. Там побачило тигра, злякалося й утекло).
  7.     Грайте в ігри з римою. Наприклад, запропонуйте дитині дібрати риму до різних слів. Або напишіть з вірша речення на маленьких аркушах і нехай дитина знайде їх, правильно складе. (О. Олесь «В землі віки лежала мова», Т. Шевченко «Реве та стогне Дніпр широкий», М. Рильський «Цвітуть бузки, садок біліє» тощо)

Неуважність дітей — це сьогодні одна з проблем, що заважає дітям розвиватися та правильно засвоювати здобуті знання. Перевантаження новою інформацією, комп’ютер і телебачення негативно впливають на дитячу увагу. Ці цікаві ігри допоможуть виправити ситуацію.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: