6 ситуацій, коли слід змінити школу
Обираючи школу, неможливо передбачити одразу все. Іноді протягом навчання можуть виявитися неприємні факти. Коли доцільно змінювати середовище?
- Нездорова атмосфера в класі. Наприклад, увесь клас поділений на відмінників та «безнадійних», чи цькує якогось учня. Діти не в змозі самостійно розв’язувати подібні системні проблеми. Тут потрібна робота педагогів. І якщо звернення до вчителів та шкільної адміністрації безрезультатні, краще обрати іншу школу.
- Учителька-мучителька. Вона вміє «тримати клас», у неї не бавляться на уроках… але заборони бігати на перерві та суворі догани не повинні бути постійними, бо головна риса вчителя — не суворість, а любов до дітей. У першу чергу це стосується вчителів початкової школи. Якщо діти навіть бояться запитати щось у вчительки, від неї слід іти. У початкових класах особливо важливий досвід людської взаємодії. Якщо він зводиться до підкорення, то це справжнє отруєння дитинства.
- За вашою дитиною закріпився ярлик «важкого учня». Ніхто не народжується хуліганом чи ледарем. У кожної дитини є особливості характеру, мислення, уваги, що потрібно враховувати. Але якщо вчителям зручніше пристати на позицію «у мене ще 30 учнів», дитина починає сама себе сприймати як хулігана, і поводитися відповідно до негативним очікуванням. Розірве замкнене коло зміна середовища.
- У дитини немає друзів у класі. Окрім знань, у школі дитина здобуває навички спілкування. Це важко зробити, якщо вчителі її не стимулюють. Потрібна групова робота на уроках, заходи, що згуртовують клас.
- У середній школі дитина не має улюбленого вчителя. Якщо вчитель не захоплює предметом, учень сприйматиме урок як «інформаційне сміття». Коли у школі немає жодного предмета, що цікавив би дитину, то це погана ознака.
- Дитина отримує гарні оцінки, але нічого не знає. Вивчила — здала — забула. Цілісне уявлення про світ відсутнє. Коли дитина витрачає на навчання по 8 годин на день і жодним чином не прогресує рік від року, потрібно терміново зарадити справі.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: