Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

6 заборон, через які у дітей з’являються комплекси

Заборони у вихованні необхідні. Однак інколи батьки вибудовують межі для дитини, зважаючи на власну зручність, а не справжню необхідність. Які заборони можуть призвести до розвитку у дитини комплексів? Розповідаємо далі.

Мати секрети від батьків

Дайте дитині право мати секрети. Це не впливає на рівень довіри до вас. Якщо ви бачите, що дитину щось турбує, не тисніть. Поцікавтеся: «Я бачу, що ти сумуєш. Що сталося?». І навіть якщо одразу дитина не розповість, дайте їй час. Вона обов’язково з вами поділиться.

Говорити «Ні!» дорослим 

У дитини має бути власна думка і власне рішення. Неправильно змушувати дитину постійно погоджуватися з усім. «Зручна» дитина — дитина, яка не вчиться бути самостійною. Тим паче, ця заборона загрожує безпеці дитини. Уміння говорити «Ні!» — важливе для життя. 

Мати уявного друга 

Приблизно 40 % малюків мають уявних друзів. Не ставтеся до цього критично. Краще сприймайте все з гумором. Якщо у дитини відсутні проблеми зі спілкування з реальними приятелями, то потреба в уявному другові незабаром минеться.

Псувати речі

Так, це погана звичка. Проте батьки після відчитування дитини за зламану іграшку одразу ж купують нову взамін. Навчіть відповідати за свої дії. Щось зіпсував? Накопичуй сам на нову річ. 

Скупитися

Більшість батьків змушують дитину ділитися власними іграшками, попри бажання самого маляти. Бути трохи жадібним — нормально. Не мати бажання віддавати улюблену річ — нормально. Навчіть правильно відмовляти: «Пробач, зараз я хочу погратися цією іграшкою». Або навчіть взаємного обміну, де всі отримають бажане.

Гніватися

Відчувати негативні емоції — цілком природно. Не забороняйте дитині виражати їх. Інша справа, навчити дитину володіти своїми почуттями, спрямовуючи їх у потрібне русло. У цьому вам допоможуть книги «Як приборкати тигра» та «Дитина у світі емоцій». 

Не забороняйте те, завдяки чому формується особистість дитини. Кожна заборона містить у собі важливі навички. Розкрийте їх та допоможіть дитині у її розвитку.Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!