Дотримуючи меж дозволенного, батьки інколи забувають звертати увагу на речі, які допомагають формувати гармонійно розвинену особистість дитини. Сьогодні розповідаємо про 7 важливих «можна» у вихованні.

Можна не приховувати власну недосконалість

Всі припускаються помилок. Навчайте дитину робити висновки з власних промахів. Не приховуйте, що ви теж неідеальні. Умійте посміятися над собою. 

Можна зрощувати амбіції 

Амбіції — це не ознака кар’єристів. Це риса впевнених людей, які вміють та хочуть брати на себе відповідальність й доводити почате до кінця. Допоможіть дитині повірити в себе і бажати зробити ще більше. Створюйте ситуації успіху. 

Можна більше спілкуватися 

«Ну ж бо поговоримо про це!» — найкращий спосіб з’ясувати обставини. Головна мета спілкування з дитиною — підтримка та любов. Інколи дитина може хотіти просто виговоритися та передати свої почуття. Умійте слухати. Інколи нотації не потрібні.

Можна ділитися власними турботами

Ні, ми не про фінансові проблеми і складні стосунки з родичами. Це краще залиште поза увагою дитини. А ось говорити про власну втому, розчарування, важливі речі — необхідно. Дитина має знати, що у вас також є своє життя та турботи. Ба більше, так ви допоможете їй розвинути емпатію та бажання допомагати іншим. 

Можна втрутитися у важливу справу

Інколи втручання в життя дитини — необхідність. Якщо ви вважаєте, що нові приятелі погано впливають на дитину — зберіть усю необхідну інформацію і, за потреби, дійте! Спочатку дитина дуже агресивно сприйме вашу допомогу. Проте коли вона навчиться свідомо аналізувати, вона буде вам удячною.

Можна делегувати хатні обов’язки

Дітям корисно бути відповідальними за деякі хатні справи. Зважаючи на вік дитини, обговоріть з нею ті обов’язки, що вона має виконувати. Це вчить відповідальності, самостійності, уміння правильно розпоряджатися часом. 

Можна витрачати гроші на «нісенітниці» 

Дітям ну дуже хочеться купувати дедалі більше. Особливо газовані напої, чіпси й іншу бридоту. Спробуйте діяти так: «Хочеться? Будь ласка! Але у нашого гаманця є дно. Він не нескінченний. Купівля різної «нісенітниці» зараз означає, що доведеться відкласти купівлю чогось більш важливого!»