Твердість і наполегливість — це важливі речі у вихованні дитини. Проте часто батьки бідкаються від однієї крайності до іншої, забуваючи про «правило золотої середини». Ми підготували для вас 7 рекомендацій, що допоможуть вибудувати розумні межі для дитини.

Не можна постійно говорити «не можна»

Деякі батьки зловживають цим словом — і воно втрачає свою дію. Не можна голосно розмовляти. Не можна сидіти у білих колготках на підлозі. Чому? Перш ніж забороняти нагадайте собі, що перед вами дитина. Надягніть на неї темні колготки. Припиніть турбуватися про думку інших.  

Не можна підпорядковуватися маніпуляціям

Ниття та благання «ну будь лааасочка!» — спроба дитини відтягнути межі дозволенного. Один раз ви порушите власне правило — і дитина це запам’ятає. Навчіться помічати, коли дії дитини — спосіб отримати бажане. Будьте послідовними. «Ні» означає «ні»! 

Не можна змінювати стиль комунікації

 Усі члени родини мають мати чітко сформульований стиль спілкування з дитиною. Сюди входять рівень довіри, право вибору, межі самостійності. Поступово ці поняття мають розширюватися, проте не змінюватися. 

Не можна ображати

«У тебе це не вийде…», «Ти ніколи не зможеш…», «Ти завжди все псуєш!». Такі образи дитина сприймає як вирок. У подальшому це може вплинути на впевненість у собі. Подумайте зайвий раз, перш ніж образити почуття дитини. 

Не можна обговорювати дитину у присутності інших

«У нас сталося перше кохання!», «Зовсім у математиці не тямить!». У такі моменти дорослі забувають, що у дитини є вуха. Вона все чує і розуміє. Навіть інтонацію, міміку та жести. А якщо при цьому ви розповідаєте секрет дитини, можете бути впевнені — з часом вона припинить вам довіряти. 

Не можна все вирішувати за дитину

Який вид спорту вибрати? У якій виш вступати? З ким дружити? Часом батьки перетинають межу і починають проживати життя дитини замість неї. Будьте уважними до бажань дитини. Не бійтеся зайвий раз поцікаитися: «А чого хочеш ти?». Вчіть обирати, ставити мету та відповідати за свій вибір. 

Не можна вимагати «розрахунок» за вклад у дитину 

«Я заради тебе…, а ти…», — такі слова доводиться чути досить часто. Проте не шукайте винних деінде. Якщо нехтуєте своїми бажаннями, метою та мріями — це лише ваша відповідальність і ваш власний вибір.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: