7 порад для збереження сил та спокою під час догляду за дитиною
Більшість матусь визнають: до народження дитини вони не уявляли, яким є материнство насправді, і від намальованої в голові картинки реальність відрізняється разюче. Розчарування та хронічна перевтома можуть призвести до депресії, зривів, роздратування… Розірвемо це замкнене коло! Щоб зберігати сили та рівновагу, дотримуйте цих порад.
- Використовуйте будь-яку можливість для відпочинку. Засинайте під час денного сну дитини. Не соромтеся прохати подруг про допомогу: не зможуть — відмовлять. Частіше доручайте доглядати за малюком татові — це зміцнить його батьківські почуття. Чоловік не може лише годувати грудьми, з рештою він після грамотного інструктажу здатний упоратися.
- Їжте смачне, ласуйте. І забудьте про дієти, організму видніше, що йому потрібно! Смачна їжа настільки важлива для настрою, що навіть для екіпажів підводних човнів ласощі є обов’язковими (а там порядки дуже суворі!). А фігура, запитаєте ви? Дивіться наступний пункт 😉
- Знаходьте час для зовнішності. Для гімнастики — бодай 15–20 хвилин на день, за які виконуйте вправи для талії та стегон за методикою бодіфлекс чи ін. Не забувайте купувати собі яскраве вбрання та одягати його навіть на звичайну прогулянку! Три хвилинки на легкий макіяж точно можна знайти 🙂
- Уникайте негативної інформації: новин, жахливих «історій з життя» у лікарняній черзі тощо. Це — ваша інформаційна гігієна.
- Ознайомтеся з різними релаксаційними техніками та опануйте ту, що сподобається найбільше. Популярні методики: управління диханням; м’язова релаксація з усуненням затисків; заспокійлива візуалізація.
- Коли дитина вкотре починає скиглити, не поспішайте до неї стрімголов; зробіть двадцятисекундну релаксаційну паузу (як то кажуть, «видихніть»!), і потім вже підходьте, зі спокійним настроєм.
- Не фіксуйтеся на хатніх справах. Перегляньте та скоротіть необхідний мінімум справ: ваші сили важливіші, ніж чистота умивальника.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: