Наші ресурси не безмежні. Ми як електронні пристрої — нам потрібна підзарядка. Якщо енергія постійно лише витрачається, і ми не приділяємо час її відновленню, на нас може очікувати стан емоційного вигорання.

Апатія, втрата сил, роздратованість, втрата інтересу  — це лише крихти того стану, у який ви можете потрапити. Що робити, якщо ви почали помічати за собою ознаки емоційного вигорання? Пропонуємо 7 дієвих способів.

Сховайте телефон
А краще просто його вимкніть. Попередьте родичів, колег по роботі, що деякий час будете не на зв’язку. Зробіть перерву у постійному статусі «онлайн». І взагалі, на майбутнє, обмежуйте час, проведений з телефоном.

Заплануйте відпочинок
Постійно. Із будь-якою купою роботи. У будь-який період життя. Ви маєте виділяти час на відпочинок. 

Відмовтеся від багатозадачності
Кому ще так чудово відомий цей принцип, як не мамі? План задач на день інколи просто виходить за межі. Ми недостатньо зосереджуємося на задачі, бажаючи швидше її завершити та перейти до іншої. Переплануйте свій графік. Робіть справи по черзі, не перемикаючись між ними. 

Знайдіть однодумців
Довкола так багато мам, які так само можуть страждати від вигорання. Знайдіть групу підтримки серед них. Ви зможете допомогти одна одній пройти шлях відновлення, а у майбутньому не дасте знову повернутися у цей стан.

Побалуйте себе приємностями
Любите капучіно? Купіть собі кавомашину! Полюбляєте гарний посуд? Купіть собі той, що до вподоби! Давно задивляєтеся на світлини зачісок у інстаграмі? Гайда до перукаря! Балуйте себе частіше. 

Знешкодьте негатив
Позбудьтеся усього, що змушує вас почуватися погано. Іноді приходить час навіть розпрощатися із токсичними друзями. Ваше психологічне та емоційне здоров’я важливіше! Не бійтеся позбавлятися негативу. 

Менше очікуйте
У своїй свідомості ми малюємо картини ідеального світу. Ми вимагаємо від себе бути ідеальними. Того ж вимагаємо від чоловіка та дітей. Навчіться розслаблятися та менше вимагати від самих себе.

Вашим дітям потрібні емоційно заряджені батьки. Турбуйтеся про себе!