Уміння перебувати в моменті «тут і зараз», насолоджуватися найдрібнішими речами, помічати частинку дива у буденних речах — це те, що протягом життя допомагатиме нам почуватися щасливішими, щоб не сталося довкола.

Пропонуємо вам 7 простих технік, які дадуть змогу сформувати у дитини свідомість сприйняття. Найголовніше — для цього вам не потрібен додатковий час, лише власне вміння ловити момент.

Звертаємо увагу на запахи 

Розкривайте у дитини спектр ароматів. Квітка, ароматичне масло, гілочка хвої, свіжий апельсин — нехай дитина вдихає ці запахи та описує, що саме вона відчуває. 

Слухаємо музику

Вмикайте дитині пісні. Різні. Веселі, сумні, ритмічні. Дуже добре інколи залучати класичні мелодії. Нехай дитина прослухає пісню до кінця та скаже, до яких саме емоцій вона спонукає? Сподобалася чи ні?

Майструємо колаж щасливих емоцій

Зробіть сімейну дошку приємностей. Роздрукуйте фото, збирайте дрібні речі з пам’ятних моментів (квиток у кіно, засушена квітка) та разом заповнюйте колаж щасливих моментів. Коли раптом вас переповнює сум, звертайтеся разом до нього, згадуйте ті емоції та відновлюйте свій стан.

Прислухайтеся до навколишніх звуків

Спів пташок. Шепіт листя на деревах, коли їх колише вітер. Дощ, що відстукує ритм на нашому підвіконні. Це насолода для наших вух та емоцій. 

Стежте за диханням

Навчіть дитину зосереджуватися на диханні (наприклад, після бурхливих емоцій). Це гарний спосіб відновитися. Нехай вона робить глибокий вдих на 3 рахунки, а потім на 3 рахунки видих. І так деякий час. Навчіть відчувати своє тіло. Уявляти, як кисень розливається по нашому тілу. 

Піймання резонуючого звуку

Нехай дитина заплющить очі. Візьміть дзвіночок, чи зробіть так, щоб пролунав певний звук. Нехай дитина підведе руку, коли звук повністю зникне. Це чудова вправа для концентрації уваги.

Тренуємо відчуття дяки

Розробіть власний ритуал перед сном. Назвіть по черзі 5 речей, за які ви вдячні цьому дню. Це можуть бути найдрібніші речі: устиг на автобус, з’їв смачнючий обід, побачив нову пташку на вулиці. Необхідно вміти бути вдячним за кожну мить життя.

 Ці вправи будуть корисними для усієї вашої родини! Жити у моменті — цінне вміння, яке допомагає почуватися по-справжньому щасливим.