Самостійний похід дитини до магазину — це ще одна сходинка до дорослого життя. Самостійно придбавши хоча б буханку хліба, ваш син чи донька подорослішають на очах, стануть впевненішими у собі й матимуть гарний настрій. Як це зробити?

1. Визначаємо готовність дитини до певних самостійних дій. Одна дитини може і в 3,5 роки сходити до найближчого магазину зі списком кілька покупок без складнощів, а іншому й в 6 — це буде зарано. Батьки самі найкраще знають своїх дітей, тому швидко з цим зможуть упоратися.

2. Звертаємо увагу дитини на товари та їхню ціну в магазині. Коли купуєте продукти та інші необхідні товари, беріть дитину із собою, розповідайте їй все, що ви робите, що хочете придбати, навіщо, що скільки коштує. Так дитина краще розумітиме, які товари необхідні, які бажані.

3. Складаємо список покупок. Це ще й певне тренування пам’яті та навичок письма. Можна дозволити дитині написати список самостійно, допомагаючи їй. Дозволити вибрати та додати до списку якийсь товар для себе.

4. Пояснюємо відмінність супермаркету від звичайного магазину. Розкажіть дитині, що таке супермаркет, як розташовано там товар, як користуватися візочком, як розраховуватися на касі за вибрані покупки.

5. Навчаємо дитину контактувати з людьми. Дитина повинна вміти розмовляти з продавцями, спочатку вітатися, ставити запитання, дякувати та бажати гарного дня. Необхідно попередити дитину про небезпеку, розповісти, як діяти в непередбаченій ситуації.

6. Навчаємо дитину рахувати. Ваш син чи донька повинні вміти порахувати, скільки потрібно грошей на покупки, скільки їй дадуть здачі, скільки коштує певний товар.

7. Навчаємо дитину ухвалювати рішення. Дитину потрібно попередити про якісь непорозуміння. Що робити, якщо, наприклад, закритий магазин? Як скупитися, якщо список залишив удома? Краще, коли з малюком маєш зв’язок телефоном, усе можна владнати. Але вашому малюкові час навчитися ухвалювати рішення самостійно. А батькам — не сварити зайвий раз, а з розумінням ставитися до всіх промахів сина чи доньки.

Заохочуйте дітей до самостійності — навчіть самотужки скуповуватися в магазині. Ці поради допоможуть вам. І тоді дитина сама зможе зробити маленький подвиг і допомогти батькам.