8 кроків до розвитку впевненості дитини
Вам доводилося чути від дитини слова невпевненності у собі? «Ні, мамо, я не зможу», «Я боюсь!», «Тато, у мене так не вийде». Якщо ваша відповідь позитивна, то розгляньмо 8 способів розвитку дитячої впевненості від лікаря-психотерапевта.
Демонструйте любов
Зрозуміло, що ви любите свою дитину всім серцем, але впевнені ви, що вона про це знає? Як часто ви кажете дитині, що любите її, цінуєте, приймаєте такою, яка вона є та поважаєте її вибір. Щоб дитина росла впевненою у власних силах, безумовна любов має бути основою ваших взаємин.
Розвивайте таланти дитини
У кожної дитини свої інтереси. Тому батькам неодмінно потрібно визначити таланти дитини та сприяти їхньому розвитку. Навіть якщо дитина захоплюється чимось, що вам не дуже подобається, все одно підтримуйте її та не намагайтеся навішувати ярлики власних очікувань.
Дозволяйте дитині ухвалювати власні рішення
Звісно, що основна відповідальність за дитину та її добробут лежить на її батьках. Однак, право вибору у дитини все ж таки має бути. Замість ствердної настанови запропонуйте дитині 2 варіанти на вибір. Дозволяючи малюкові обирати, ви вчите його відповідати за свої вчинки та робити правильний вибір.
Навчайте нести відповідальність
Щоб розвивати впевненість дитини, давайте їй невеличкі завдання. Вони мають відповідати віку та можливостям малюка, адже ми прагнемо показати, що він усе може, а не навпаки. Коли дитина усвідомлює, що вона зробила щось добре, її мозок «заряджається» на вдачу. Не забувайте хвалити дитину щоразу, коли у неї все виходить.
Хваліть, коли дитина цього заслуговує
Коли дитина робить щось не те, ми ніколи не забуваємо зробити їй зауваження. Проте коли вчинки дитини гарні, це сприймається як само собою зрозуміле. Це хибна стратегія виховання. Завжди хваліть дитину, коли вона цього заслуговує. Навіть якщо це дрібниця, малюк має почути схвальний відгук від батьків.
Ставте реальну мету
Бажаєте, аби дитина була у собі впевнена? Давайте їй завдання, що вона може виконати! Дитина не зможе, відвідуючи лише місяць заняття музикою, зіграти вам Баха на фортепіано. Будьте реалістичними, не програмуйте дитину на невдачу заздалегідь.
Навчайте приймати поразки
Час від часу кожен може зазнати поразку. Одного разу ваша дитина, похнюпившись, також прийде до вас. Недостатньо просто сказати: «Не засмучуйся, все буде добре!», слід навчити дитину бути гнучкою, та сприймати поразку як ще одну можливість.
Будьте найкращим прикладом для наслідування
Діти завжди роблять те, що ви робите, а не говорите. Тож перш ніж починати розповідати дитині про впевненість у собі, спочатку проаналізуйте власну поведінку та самооцінку.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: