Багато малят не вміють гратися наодинці і потребують уваги батьків повсякчас, просячи тих погратися разом з ними. Так чому ж так важливо привчити дітей гратися самостійно?

  1. Це навчає дітей отримувати задоволення незалежно від чого-небудь.

Діти, які грають самостійно, учаться веселитися так само.

Вони не покладаються на інших заради щастя й розваг. У міру того, як ваші діти дорослішають, вони розуміють, що не перебуватимуть поруч із кимсь постійно у своєму житті. Вони будуть упевненішими і самодостатніми людьми.

  1. Розвиває уяву дитини.

Можливо, вам уже здається, що у вашої дитини й так цілком розвинена уява. Почекайте, поки ви дасте їй можливість пограти самій! Тільки час на самоті покаже супергероїв, принцес та інші ігрові ситуації, про які не дізнаєтеся, якщо вони не братимуть участь у самостійних іграх. Вони швидко думатимуть, їхня креативність дійсно проявлятиметься.

  1. Розвиває соціальну незалежність.

Гра наодинці розвиває в дітей сильне відчуття незалежності. Вони не повинні весь час перебувати біля однієї людини або групи людей. Ця соціальна незалежність допоможе їм почуватися комфортно в будь-якій ситуації.

  1. Стимулює спокій

Гра на вулиці змушує дітей жвавішати. Вони мають можливість взаємодіяти. Гра наодинці заспокоює ваших дітей. Гра наодинці змінює їхній настрій, вони можуть мирно гратися зі своїми іграшками.

  1. Показує дітям, як заспокоїтися.

Дітям необхідна наша присутність тоді, коли вони цього потребують. Вони прагнуть навчитися грати самостійно. Вони розраховують на вас завжди, але водночас учаться дивитися всередину себе, щоб навчитися самим розв’язувати власні проблеми. У самостійній грі ваші діти починають краще розуміти свої емоції й можуть почати обмінюватися з вами цими почуттями.

  1. Дає змогу дітям почуватися комфортно на самоті.

Як би ви не прагнули, а не можете спілкуватися зі своїми дітьми 24/7. У вас є свої турботи. Коли ваші діти вміють грати наодинці, то не покладаються на вас, не змушують вас розважати їх. Вони також розуміють, що ви не ігноруєте їх, якщо не граєте з ними. Незабаром вони починають чекати з нетерпінням на свій час для індивідуальної гри.

  1. Допомагає підготуватися до школи.

Для дошкільників ви, імовірно, товариш по грі номер 1. Коли ви відступаєте й показуєте їм, як грати самим, вони розуміють, що ви не завжди фізично перебуватимете поруч із ними.

Гра наодинці змушує дітей готуватися до школи, тому що ви не зможете сидіти в класі з ними щодня.

Вони не почуваються кинутими, тому що колись ви відведете їх до школи, змушуючи їх відчувати, що ви вперше дали їм спокій. Замість цього вони розвинули ці спокійні відчуття й можуть почуватися комфортно, приймаючи нову пригоду без вас.

  1. Вивільнює вам час.

Кожний заслуговує на час для себе. Навіть дорослі.

Ще однією перевагою навчання ваших дітей грати поодинці є те, що ви отримаєте настільки необхідну перерву. Звісно, це не ваша основна мета, але час, що ви проводите наодинці, також є гарним прикладом для ваших дітей. Вони можуть бачити, що вам подобається робити наодинці, і вам не потрібна чужа увага в 100 % випадках, щоб бути щасливим.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: