Як домогтися від маленької дитини того, що потрібно?

  • 10 разів повторити.
  • 5 разів підвищити голос.
  • 3 рази пригрозити.
  • 7 разів підстрибнути.
  • 4 рази поплескати.

Схоже на обряд шаманів з виклику дощу. Та чи є універсальний рецепт, що підходитиме до кожної дитини? Ми б дуже хотіли вам такий знайти, але, на жаль, таких не існує. Проте ми підготували 9 фраз, що неодмінно допоможуть спростити процес та «достукатися» до дитини швидше. Але вашої креативності, батьки, ніхто не відміняв.

  1. Замість наказу «Ну ж бо швидше!», перетворіть збирання на змагання «На старт… Увага… Марш! Я перша!».
  2. Замість загроз «Не доїси, не отримаєш десерт!», зацікавте: «Коли закінчиш з цим супом, на столі з’явиться щось таке, що ти дуже любиш».
  3. Замість наказу «Прибери у кімнаті швидко!», перетворіть все на гру: «Нумо пограємо в фокусника і зробимо так, щоб увесь безлад зник».
  4. Замість неприємних висловів «Ти мені заважаєш», спокійно пояснюйте: «Я зараз зайнята, але коли я звільнюся, ми обов’язково пограємо».
  5. Замість наказів «Зніми ці штани, вони брудні, та одягни інші!», перемикніть увагу: «Дивись: ці штанці краще виглядають з твоєю машинкою! Нумо краще вдягнемо їх?».
  6. Заміст погрози «Слухай, що я тобі кажу, бо інакше..!», запросіть до діалогу: «Навіщо ти так робиш? Ти ж знає, що це неприємно».
  7. Замість грубих висловів «Стули пельку!» перемикніть увагу: «Ну ж бо до цієї теми ми повернемося пізніше, а зараз скажи мені…».
  8. Заміть наказів «Лягай у ліжко!», зацікавте: «Пам’ятаєш ми читали казку про зайченя, яке не хотіло спати?».
  9. Замість роздратування «Скільки разів тобі ще повторювати?», проаналізуйте, у чому саме проблема. Можливо, дитина не розуміє, чого ви від неї очікуєте? Поговоріть про це та спробуйте ставити такі завдання, які дитина в змозі виконати.

І взагалі, менше криків! Вам дуже подобається, коли на вас гримають? Ось і дитина любить, коли до неї звертаються з добрим виразом обличчя і спокійним тоном. Деталі дуже важливі під час виховання. Не вживайте «швидких» методів. Вони завжди формуються на емоціях. Будьте послідовними, спокійними і впевненими.

Більше порад та прикладів розв’язання кризових ситуацій шукайте у книзі «Дитина в умовах кризи» Енн-Клер Кляйнденст та Лінди Корацца.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: