Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

9 речей, які я не збиралася робити

Бути хорошими батьками просто — до тих пір, поки у вас не з’являться власні діти. Поки в мене не було трьох, я давала дуже слушні поради. Я точно знала, якою я буду матір’ю, що робитиму в кожному конкретному випадку і чого не робитиму. Потім вони народилися, і виявилося, що бути матір’ю — це найскладніша робота на землі. Ось чого я не збиралася робити ні за що і ніколи.

1. ДАВАТИ ДІТЯМ ФАСТФУД І ШКІДЛИВУ ЇЖУ

Я збиралася готувати для них сама — 100 % натуральну їжу. І я дійсно намагалася. Протирала пюре і мучила овочі на пару. Поки в один прекрасний день не опинилася в довгій черзі біля каси з трьома дітьми у сльозах поруч зі стелажем «снікерсів» (регулярно, щотижня!) І в 50 % випадків я здавалася. Я не пишаюся цим, зате кажу відверто.

2. ЗАБИРАТИ ДИТИНУ ІЗ ДИТСАДКА ОСТАННЬОЮ

Я пам’ятаю своє дитинство: із садка і спортивних гуртків мене завжди забирали останньою. Це було так страшно. Я завжди думала, що батьки про мене забули. Мені ніколи не спадало на думку, що вони зайняті на роботі і заберуть мене, щойно звільняться. Я знала, що вони на роботі, але це нічого не означало. Я все одно боялася.

І ось я на півдорозі додому з дитячого садка, з донькою, яка сидить у дитячому кріслі, і раптом телефонує чоловік: виявляється, ми обоє з ним забули забрати сина зі школи. Сказати, що я була збентежена, це не сказати нічого. Ми домовлялися, потім щось переплутали, потім забули. Але знаєте, що було далі? Він вижив. І я теж.

7

3. ПОСТУПАТИСЯ ДИТИНІ У СЛЬОЗАХ

До народження дітей я свято вірила, що найкраще — дати йому виплакатися. Але простіше сказати, ніж зробити. Уклавши дитину в ліжечко, я закривала двері, а потім сиділа під цими дверима і плакала, чуючи, як плаче він. Потім з роботи приїжджав чоловік, вривався до будинку і біг дивитися, що відбувається.

З двома іншими дітьми було легше — але я не можу сказати точно: чи то вони менше плакали, чи то в мене було більше турбот.

4. ДОЗВОЛЯТИ ДІТЯМ СПАТИ В МОЄМУ ЛІЖКУ

Я не збиралася ділити з ними наш із чоловіком простір, адже це не зовсім добре для сімейних стосунків. Я погладжу маленького нічного прибульця по голові, дам йому випити теплого молока і відведу в його м’яке ліжечко, щоб він заснув. Але не в реальному житті.

О другій годині ночі я не могла відірвати руку, ногу і будь-яку іншу частину тіла від ліжка. Тому один за іншим маленькі гості з’являлися в нашій спальні, тому що їм наснився страшний сон. Потім вони підросли, і ця історія закінчилася.

138

5. ГОДУВАТИ ДІТЕЙ ШКІЛЬНИМИ ОБІДАМИ

Я завжди ненавиділа обіди в шкільній їдальні. Навчаючись у молодших класах, я їла їх щодня, і щойно підросла, почала сама збирати свій обід щоранку — аби не їсти шкільну котлету…

Я хотіла бути мамою, яка вранці відправляє дітей до школи, цілує їх і дає кожному ланч-бокс, у якому б лежали симпатичні серветочки і записка зі словами «Я люблю тебе!» Сьогодні я щаслива, якщо всі троє йдуть до школи зі сніданками два-три дні з п’яти, і іноді в них лежить серветка, а іноді немає. У будь-якому разі, на ній нічого не написано.

img-201

6. ПІДКУПАТИ ДІТЕЙ, ОБІЦЯЮЧИ НАГОРОДУ ЗА ХОРОШУ ПОВЕДІНКУ

Мені здавалося, що це не найкращий метод у батьківстві. І, напевно, мені доведеться горіти в пеклі, тому що тепер я роблю так майже щодня. «Усі прибрали у своїх кімнатах? Ніякого десерту тому, хто не прибере за собою — а на десерт у нас, між іншим, сьогодні морозиво».

Іноді я занадто втомлююся, щоб знайти на полиці книгу про те, як правильно поводитися в цьому випадку, і прочитати її.

7. ПІДВИЩУВАТИ НА ДІТЕЙ ГОЛОС

Я виросла в будинку, де всі кричали один на одного. І за все. Тому я не фанат крику. І все-таки раз на день я підвищую голос — адже дітей у мене троє — і сподіваюся, що це не травмує їх настільки, що мені доведеться потім йти з ними до психоаналітика. Хоча, якщо потрібно, я знаю, що оплачу всі ці візити.

mama-rugaet-rebyonka

8. ДРАТУВАТИСЯ ЧЕРЕЗ ДРІБНИЦІ

Я збиралася бачити лише ціле, дивитися вдалину і бути мудрою. Фокусуватися тільки на те, що по-справжньому важливо. Дивно, як швидко звужуються стіни, коли ти стаєш батьком і залишаєшся наодинці з трьома маленькими дітьми.

Маленькі події дня, смішні дрібниці непомітно перетворюються в гору, що нависає над вами. Наприклад, підтримання чистоти в будинку — здавалося б, нескладне завдання. Але вона затуляє собою весь світ.

Я планую, як ефективніше організувати роботу, щоб через дві години закінчити, і після двох годин прибирання нарешті повертаюся туди, звідки почала, у вітальню, щоб виявити там на підлозі… те, що ніколи не можна передбачити і що іноді трапляється.

9. ГОВОРИТИ «ТАК» ПІСЛЯ ТОГО, ЯК СКАЗАЛА «НІ»

Я хотіла, щоб мої діти знали ціну важкої праці. І ось я стою в супермаркеті з візком і кажу цим трьом папужкам: «Гаразд, покладіть це у візок і, заради бога, мовчіть».

poosh

Загалом, я роблю сотню речей, від яких зарікалася. Я роблю їх, щоб вижити. Щоб залишитися здоровою. Не карайте себе за все те, що іноді доводиться робити, аби ваша сім’я продовжувала рухатися далі. Наш човен на плаву, зберігайте спокій, друзі.

 Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!