Слухання звичайної казки для дитини є своєрідним ритуалом, що формує відчуття безпеки, тому під казку так приємно засинати. Але на цьому функції казок не вичерпуються: вони також розвивають уяву, дають змогу обміркувати сценарії взаємодії людей. Наступний крок у розвитку мислення — зміна сюжету казки! Це дуже важливо, бо вчить аналізувати події та відходити від звичних шаблонів.

  1. Замініть злодія з казки на іншого. Наприклад, Кощій переслідує Дюймовочку — що з цього буде?
  2. Запропонуйте скласти казку від особи злодія. Так дитина розумітиме, що у кожного є своя правда: адже з точки зору Карабаса-Барабаса витівки ляльок виглядають зовсім інакше!
  3. Зробіть злого персонажа добрим, а його супротивника — поганим, як у тих варіаціях, де Червона Шапочка-хуліганка заважає спокійно жити чемному пухнастому Вовку.
  4. Переверніть визначну рису персонажа на протилежну: Василіса Жахлива замість Прекрасної, а Царівна-реготушка замість Несміяни.
  5. Припустіть з дитиною, що герої казок знають, якою має бути кінцівка, але раптом події стають незвичними. Наприклад, Принц знаходить іншу дівчину, якій підійшла кришталева туфелька. Як діятиме Попелюшка?
  6. Вигадайте, як склалося життя героїв після закінчення основного сюжету. Яким виріс Піноккіо? Які ще пригоди могли статися з Каєм та Гердою? Чи побачилися вони знову з друзями?
  7. Переверніть стать героя на протилежну, або змініть вік. До самотнього Старого прилітає Малюк-Карлсон; Іванка-царівна пускає стрілу в пошуках майбутнього чоловіка; Золоту Рибку ловить молодий хлопець…
  8. Поставте замість одних тварин інших. Так, як вчинив Мо Віллемс у казці «Дівчинка і три динозаври»!
  9. Осучасніть казку, додавши туди винаходи технічного прогресу. У Русалоньки з’являється смартфон, троє поросят мають доступ до інтернету. Чи допоможуть їм технічні новинки? Чи доведеться все ж таки міркувати власною головою?

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: