Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

«А ви знайомі із творчістю кінорежисера Сан Ху?», або Як бути, якщо раптом вилаявся при дитині?

Можна десятки разів промовляти по складах дитині слово «паротяг» — не запам’ятає. Достатньо одного разу необачно використати лайку — все, вже й пісню з цим словом вигадає. Як бути батькам, якщо раптом ненормативна лексика пролунала в присутності дитини? 

А ти не знаєш про такого великого письменника з Гаїті? 

Словниковий запас дитини відрізняється від лексикона дорослого. І це напевне стане нам у пригоді, щоб виплутатися з подібної ситуації. Вам завжди допоможуть наявні та вигадані композитори, актори, митці з Китаю, племен Африки та з острова Моа. 

Нам треба про це поговорити

Хочете, щоб дитина втратила цікавість до слова, яке щойно пролунало? Час розпочинати двогодинну лекцію на тему «Табуйована лексика: чому не всі слова можна використовувати». Через 10 хвилин вашої промови дитина вже так знудиться, що й забуде, чого це раптом усе це розпочалося. 

Емоції можна висловлювати по-різному

Ви можете бути дуже обачними та стежити за тим, що ви говорите. Але раптом сусід чи перехожий на вулиці дуже голосно й чітко висловив свою думку стосовно останніх новин. Можна розпочати свою розмову з дитиною, що деякі слова використовують у дуже емоційних ситуаціях. Можете згадати приклади з літератури: «віроломний клеврет», чи «немилосердний сер». Ці слова не будуть цікаві дитині, тому вона швидко про них забуде. 

Розкажіть про особливу чудернацьку мову

Ось ви з усіх децибелів розповідаєте підрядникові про дедлайни, які вже минули, а ваша дитина поповнила свій словниковий запас на декілька нових словосполучень. Розкажіть їй (якщо вона ще маленька), що то така мова особлива, бо ваш співрозмовник іноземець, тому іншої не розуміє.

Ну, а якщо вже зовсім відверто…

Посадіть дитину і чесно їй розкажіть: про наявність таких слів; коли і чому дорослі їх використовують; чому їх краще не повторювати. По-перше, це чесно стосовно дитини. По-друге, ви можете видихнути й спокійно відпустити її у світ, де ненормативну лексику дорослі використовують повсякчас.  

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!