Ми вже писали про методику раннього розвитку від американського нейрохірурга Глена Домана. Оскільки вона підходить не всім дітям, сьогодні поговоримо про її адаптацію — методику Сесіль Лупан.

Сесіль Лупан була актрисою, згодом викладала акторську майстерність у США, де дізналася про методику Домана. Але під час навчання своїх доньок за цим методом вона його доробила з урахуванням реакцій дітей та власних театральних знань. Згодом Сесіль Лупан видала книгу «Повір у свою дитину». У першій частині книги йдеться про зустріч авторки з Гленом Доманом, у другій викладено власне методику.

Новації Сесіль Лупан

Головна відмінність методу Сесіль Лупан — у акценті на спілкування за допомогою слів. Від самого народження з дитиною потрібно розмовляти, коментувати кожну свою дію, називати предмети. Також авторка пропонує більше вправ, пов’язаних з дотиком, розвитком тактильного відчуття. Порівняно з методом Домана у Сесіль Лупан більш різноманітні фізичні вправи, зокрема є плавання.

Метод доволі гнучкий, бо вправи можна пропускати залежно від інтересів дитини, індивідуальних особливостей. Головне — розвинути цікавість, навчати граючи. Якщо якісь вправи не подобаються малюкові, наполягати на їхньому виконанні не варто.

Ще одна відмінність від методу Домана — наявність творчих вправ, зокрема малювання чи ліплення, більша увага до мистецтва. Пропонується навіть робити власноруч книжки про свою дитину та її іграшки, з фотографіями та підписами до них. На щастя, із сучасними технічними засобами зробити це значно простіше, ніж за часів першої публікації книги «Повір у свою дитину».

Обмеження використання методики

Деякі рекомендації Сесіль Лупан упроваджувати доволі важко, у першу чергу — це плавання, починаючи з народження. По-перше, житлові умови більшості сімей не дають змоги мати власний басейн, по-друге, не всі матері наважуються виконувати подібні вправи. А з трьох років додається ще й їзда верхи!

Методика потребує дуже багато часу, тобто суміщати її з роботою або навіть підробітком не вийде. Також не варто забувати про ігри малюка з іншими дітьми, розвиток навичок спілкування.

Критики зазначають, що рекомендації Сесіль Лупан цілком подібні до звичайних рекомендацій для дошкільників, за винятком розділів про лічбу та читання. Навантажувати дитину додатково чи ні — вирішувати батькам, але у будь-якому разі необхідно стежити за реакцією малюка. Урешті-решт, сама Сесіль Лупан проти примусового навчання.