Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Адаптована методика раннього розвитку від Сесіль Лупан

Ми вже писали про методику раннього розвитку від американського нейрохірурга Глена Домана. Оскільки вона підходить не всім дітям, сьогодні поговоримо про її адаптацію — методику Сесіль Лупан.

Сесіль Лупан була актрисою, згодом викладала акторську майстерність у США, де дізналася про методику Домана. Але під час навчання своїх доньок за цим методом вона його доробила з урахуванням реакцій дітей та власних театральних знань. Згодом Сесіль Лупан видала книгу «Повір у свою дитину». У першій частині книги йдеться про зустріч авторки з Гленом Доманом, у другій викладено власне методику.

Новації Сесіль Лупан

Головна відмінність методу Сесіль Лупан — у акценті на спілкування за допомогою слів. Від самого народження з дитиною потрібно розмовляти, коментувати кожну свою дію, називати предмети. Також авторка пропонує більше вправ, пов’язаних з дотиком, розвитком тактильного відчуття. Порівняно з методом Домана у Сесіль Лупан більш різноманітні фізичні вправи, зокрема є плавання.

Метод доволі гнучкий, бо вправи можна пропускати залежно від інтересів дитини, індивідуальних особливостей. Головне — розвинути цікавість, навчати граючи. Якщо якісь вправи не подобаються малюкові, наполягати на їхньому виконанні не варто.

Ще одна відмінність від методу Домана — наявність творчих вправ, зокрема малювання чи ліплення, більша увага до мистецтва. Пропонується навіть робити власноруч книжки про свою дитину та її іграшки, з фотографіями та підписами до них. На щастя, із сучасними технічними засобами зробити це значно простіше, ніж за часів першої публікації книги «Повір у свою дитину».

Обмеження використання методики

Деякі рекомендації Сесіль Лупан упроваджувати доволі важко, у першу чергу — це плавання, починаючи з народження. По-перше, житлові умови більшості сімей не дають змоги мати власний басейн, по-друге, не всі матері наважуються виконувати подібні вправи. А з трьох років додається ще й їзда верхи!

Методика потребує дуже багато часу, тобто суміщати її з роботою або навіть підробітком не вийде. Також не варто забувати про ігри малюка з іншими дітьми, розвиток навичок спілкування.

Критики зазначають, що рекомендації Сесіль Лупан цілком подібні до звичайних рекомендацій для дошкільників, за винятком розділів про лічбу та читання. Навантажувати дитину додатково чи ні — вирішувати батькам, але у будь-якому разі необхідно стежити за реакцією малюка. Урешті-решт, сама Сесіль Лупан проти примусового навчання.Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!