Від батьків залежить, чи виросте з дитини тиран, жаднюга, невпевнена в собі особистість або урівноважена, цілеспрямована щаслива людина. Сімейна атмосфера, у якій зростає хлопчик або дівчинка, впливає на все подальше життя. Як відомо, усі ми походимо з дитинства!

Замисліться, яка у вас сімейна атмосфера?

  1. Любов, тепло та доброта. Дитина почувається впевнено, батьки часто обіймають та розмовляють з нею, ніколи не кричать та не б’ють.

Малюнок 1.  правильно: Дитина с батьками, її обіймають, всі посміхаються.

Малюнок 2. не правильно: Дитину б’є батько.  Мати кричить на неї поряд  

  1.     Порядок, обов’язки та права. Дитину привчають до порядку, у неї є свої обов’язки та права, вона про це знає. Батьки допомагають дитині засвоїти нові навички.
  2.     Малюнок 3 правильно: Дитина складає іграшки та зошити на поличці, мама подає книжку аби він поставив на полку.

Малюнок 4 не правильно: Дитина, розкидані іграшки та зошити з книгами.

  1.     Взаємодопомога та розуміння. Дитину привчають до праці, батьки поважають її, з розумінням ставляться до неї, якщо у неї щось не виходить.

Малюнок 1. правильно: Дитина допомагає мамі накривати на стіл, розбила тарілку. Мама поряд (діалогова хмарка)каже: «Нічого страшного, нумо, приберімо, все разом! Іншим разом будь акуратніше, будь ласка!»

Малюнок 2. не правильно: Дитина допомагає мамі накривати на стіл, розбила тарілку. Мама поряд (діалогова хмарка) каже: «Ти як завжди, наче «ходяча халепа», прибирай тепер усе самостійно! Нічого тобі не можна довірити!»

  1. Розвиток та спілкування. Батьки розвивають свою дитину, проводять з нею багато часу та спілкуються на різні теми.

Малюнок 1. правильно: Дитина з батьком грають в шахи, посміхаються.

Малюнок 2. не правильно: Тато сидить за комп’ютером, дитина поряд з шаховою дошкою похмура з опущеною головою. Батько (діалогова хмарка) каже: «Я зайнятий!»

Дуже часто, діти, які зростали в щасливій родині, навіть якщо стикаються з «поганою» компанією, не переймають неправильну модель поведінки та розуміють, що є добре, що погане. Саме тому такі діти виростають цілісними особистостями. Шановні батьки, дбайте, про те, аби створити та підтримувати гармонійну атмосферу в сім’ї!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: