Здавалося б, це щастя, коли бабуся прагне займатися онуком, сидіти з ним, поки батьки заробляють гроші. Але сліпа бабусина любов приховує небезпеку. Матусі скаржаться, що дитині постійно купують солодощі, усе дозволяють і нічого не забороняють. Певна річ, малюк звикає до райських умов, і вдома не хоче дотримувати суворих правил. Як мамі не перетворитися на «поганого поліцейського»?

Дитячі психологи стверджують, що у сім’ї потрібно встановити єдині правила. Інакше все «правильне виховання» змарнується. Найчастіше дитина:

  •        звикає, що їй купують все за першою забаганкою;
  •        припиняє визнавати обмеження — хоче переглядати мультики годинами;
  •        не хоче допомагати дорослим у хатніх справах, прибирати за собою ліжко, вдягатися тощо.

Крок 1: розмова

Природньо, що спершу варто поговорити з бабусею, дідусем чи іншим родичем, який занадто балує та опікає вашу дитину. Чітко та логічно обґрунтуйте вимоги: «Будь ласка, не годуйте дитину солодощами, бо у неї карієс, і ми вже цьогоріч лікували зуб. Я розумію, що хочеться побалувати малятко, але хай ласує фруктами».

На жаль, не всі бабусі дослухаються до вимог своїх дітей та їхніх обранців, уважаючи себе досвідченішими.

Крок 2: відповідальність

Найгірше, коли батьки весь день працюють, і дитина весь час з «доброю бабусею». А матері дістається найтяжча праця: водити хворе малятко по лікарнях, закапувати ніс чи більш серйозні процедури…

Якщо на матір увесь час тисне відповідальність за здоров’я, виховання, бабусі та дідусі такого тиску не відчувають. Тож покладайте на них і «неприємні» справи: любить купувати солодощі — хай водить дитину до стоматолога та чистить з нею зуби двічі на день.

Зі свого боку, приділяйте дитині увагу не тільки тоді, коли вона хворіє чи бешкетує. Обов’язково спілкуйтеся з нею перед сном. Ходіть кудись разом у вихідні дні, проводьте час весело.

Крок 3: захист своїх кордонів

А якщо бабусі з дідусями не дослухаються до прохань та скарг, і продовжують надмірну опіку? Скорочуйте час перебування дитини з ними, не залишайте на вихідні. Якщо ви живете разом — знайдіть інше житло. Авжеж, це складно та дорого, але поміркуйте, що важливіше: економія грошей чи здоров’я та виховання дитини. За неможливості домовитися зі «старшим поколінням» дитсадок або няня є кращим вибором.