Діти завжди копіюють батьків, тому намагайтеся бути їм гарним прикладом. Діючи правильно, допоможіть дітям виробити звичку харчуватися здоровою їжею. Пропонуючи дитині різноманітні продукти з кожної продовольчої групи (м’ясне, молочне, овочі, фрукти, крупи), ви допомагаєте їй отримати потрібні поживні речовини. Готуйте разом, розмовляйте одне з одним — і нехай сімейні обіди стануть доброю традицією.

  1. Показуйте приклад

Вибирайте овочі, фрукти й продукти із цільних злаків як основної їжі або перекусу і для себе. Нехай ваша дитина бачить, що ви теж їсте свіжі овочі.

  1. Ходіть разом за продуктами

Розповідайте, як овочі, фрукти, злаки, молочні й м’ясні продукти потрапляють на прилавки. Показуйте дітям, що слід купувати, а чого необхідно уникати. Нехай діти вчаться вибирати продукти для здорового харчування.

  1. Готуйте разом їжу

Вирізайте з овочів цікаві фігурки, використовуючи формочки для печива. Заохочуйте винахід вашою дитиною нових рецептів і придумуйте разом з нею назви для страв. Складіть свій рецепт суміші злаків, сухофруктів і горіхів, що можна брати із собою, вирушаючи на тривалу прогулянку.

  1. Пропонуйте одну страву для всіх

Припиніть готувати нашвидкуруч кілька страв, щоб догодити дітям. Планувати сімейні вечері легше й простіше, коли всі їдять однакову їжу.

  1. Нагороджуйте увагою, а не їжею

Проявляйте свою любов спілкуванням і поцілунками, утішайте ласкавими словами й обіймами. Не пропонуйте солодощі як заохочення — так ви ризикуєте сформувати в дитини уявлення про те, що цукерки краще інших продуктів. Якщо дитина не з’їла основну страву, то не варто перейматися, що вона мало з’їла, і заміняти суп цукерками або печивом.

  1. Розмовляйте за сімейною вечерею

Обговоріть минулий день, поговоріть про щось цікаве й веселе під час їжі. Вимкніть телевізор. На телефонні дзвінки можна відповісти згодом. Проведіть сімейну вечерю в приємній і домашній обстановці.

  1. Прислухайтеся до дитини

Якщо час для обіду або вечері ще не настав, а дитина запевняє, що вона голодна, запропонуйте їй невеликий здоровий перекус. Завжди надавайте дитині право вибору. Запитуйте: «Що б ти хотів з’їсти на вечерю: броколі або кольорову капусту?» замість безапеляційного «Ти хочеш броколі на вечерю?».

  1. Обмежте «екранний час»

Обмежте «екранний час» (комп’ютер, телевізор, комп’ютерні ігри й т. ін.) до 1–2 годин на день для дітей старшого віку. У перервах і під час реклами більше рухайтеся.

  1. Заохочуйте фізичну активність

Зробіть фізичну активність розвагою для всієї родини. Залучайте дитину до планування вихідного дня. Гуляйте, бігайте, грайте з дитиною замість того, щоб сидіти осторонь. Не забувайте про такі засоби безпеки, як шоломи й захисну амуніцію для їзди на велосипедах, роликах і т. ін.

  1. Будьте прикладом під час вибору здорової їжі

Куштуйте нові продукти, описуйте їхній смак, запах. Так ви зацікавите дитину теж скуштувати щось нове. Покладіть новий продукт у страву, що подобається вашій дитині. За один прийом їжі пропонуйте тільки один новий продукт і бажано на початку їжі, коли дитина ще дуже голодна. Ніколи не варто змушувати дитини все з’їсти.