Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Батьки, будьте гарним прикладом для дитини! 10 порад: як навчити дитину харчуватися правильно

Діти завжди копіюють батьків, тому намагайтеся бути їм гарним прикладом. Діючи правильно, допоможіть дітям виробити звичку харчуватися здоровою їжею. Пропонуючи дитині різноманітні продукти з кожної продовольчої групи (м’ясне, молочне, овочі, фрукти, крупи), ви допомагаєте їй отримати потрібні поживні речовини. Готуйте разом, розмовляйте одне з одним — і нехай сімейні обіди стануть доброю традицією.

 1. Показуйте приклад

Вибирайте овочі, фрукти й продукти із цільних злаків як основної їжі або перекусу і для себе. Нехай ваша дитина бачить, що ви теж їсте свіжі овочі.

 1. Ходіть разом за продуктами

Розповідайте, як овочі, фрукти, злаки, молочні й м’ясні продукти потрапляють на прилавки. Показуйте дітям, що слід купувати, а чого необхідно уникати. Нехай діти вчаться вибирати продукти для здорового харчування.

 1. Готуйте разом їжу

Вирізайте з овочів цікаві фігурки, використовуючи формочки для печива. Заохочуйте винахід вашою дитиною нових рецептів і придумуйте разом з нею назви для страв. Складіть свій рецепт суміші злаків, сухофруктів і горіхів, що можна брати із собою, вирушаючи на тривалу прогулянку.

 1. Пропонуйте одну страву для всіх

Припиніть готувати нашвидкуруч кілька страв, щоб догодити дітям. Планувати сімейні вечері легше й простіше, коли всі їдять однакову їжу.

 1. Нагороджуйте увагою, а не їжею

Проявляйте свою любов спілкуванням і поцілунками, утішайте ласкавими словами й обіймами. Не пропонуйте солодощі як заохочення — так ви ризикуєте сформувати в дитини уявлення про те, що цукерки краще інших продуктів. Якщо дитина не з’їла основну страву, то не варто перейматися, що вона мало з’їла, і заміняти суп цукерками або печивом.

 1. Розмовляйте за сімейною вечерею

Обговоріть минулий день, поговоріть про щось цікаве й веселе під час їжі. Вимкніть телевізор. На телефонні дзвінки можна відповісти згодом. Проведіть сімейну вечерю в приємній і домашній обстановці.

 1. Прислухайтеся до дитини

Якщо час для обіду або вечері ще не настав, а дитина запевняє, що вона голодна, запропонуйте їй невеликий здоровий перекус. Завжди надавайте дитині право вибору. Запитуйте: «Що б ти хотів з’їсти на вечерю: броколі або кольорову капусту?» замість безапеляційного «Ти хочеш броколі на вечерю?».

 1. Обмежте «екранний час»

Обмежте «екранний час» (комп’ютер, телевізор, комп’ютерні ігри й т. ін.) до 1–2 годин на день для дітей старшого віку. У перервах і під час реклами більше рухайтеся.

 1. Заохочуйте фізичну активність

Зробіть фізичну активність розвагою для всієї родини. Залучайте дитину до планування вихідного дня. Гуляйте, бігайте, грайте з дитиною замість того, щоб сидіти осторонь. Не забувайте про такі засоби безпеки, як шоломи й захисну амуніцію для їзди на велосипедах, роликах і т. ін.

 1. Будьте прикладом під час вибору здорової їжі

Куштуйте нові продукти, описуйте їхній смак, запах. Так ви зацікавите дитину теж скуштувати щось нове. Покладіть новий продукт у страву, що подобається вашій дитині. За один прийом їжі пропонуйте тільки один новий продукт і бажано на початку їжі, коли дитина ще дуже голодна. Ніколи не варто змушувати дитини все з’їсти.Зворотній дзвінок  Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!