Наші матусі та бабусі вибору не мали: тоді сповивали всіх немовлят без винятку, причому доволі туго. Але зараз з’явилися альтернативи — підгузники, комбінезончики тощо, і досвід поколінь вступив з ними у протиріччя. Чи мають рацію бабусі, які вимагають сповивати малюка? У чому користь та загроза обох підходів?

Визначитися з підходом варто до пологів, бо після у вас забракне часу і сил ходити крамницями та докупляти нестачу.

Захисники сповивання наводять такі аргументи: дитина ще не вміє координувати свої рухи, тому може випадково подряпати себе нігтями, забитися, буде прокидатися від різких рухів. Також уважається, що пелюшки тепліші.

У пологових будинках немовлят сповивають ще й з суто практичних міркувань. Це значно швидше, ніж надягти повзунки, сорочечку, кофтинку, носочки і таке інше. Також за відсутності одноразових підгузників пелюшки було простіше прати, прасувати, та й дешевші вони.

Нинішні педіатри категорично проти занадто тугого сповивання і наводять такі аргументи:

  •        Порушення формування опорно-рухової системи, особливо кульшових суглобів (вони поєднують тазові кістки зі стегновими).
  •        Утруднене дихання дитини, подальші проблеми з грудною кліткою.
  •        Сповільнюється кровообіг, що призводить до проблем терморегуляції.
  •        Ускладнюється відходження кишкових газів — ще більше болітиме животик та збільшиться кількість безсонних ночей.

Ствердження, що «у дівчаток ноги будуть рівнішими» є взагалі абсурдним; дослідження довели, що кривизна рук чи ніг не залежить від сповивання.

Вільне сповивання

Після доволі тісного маминого животика дитину може лякати повна відсутність обмежень. Деякі матусі помічають, що дитина плаче і не може заспокоїтися, допоки її не «упакують». Тож щоб немовля краще засинало, цілком доречно загорнути його у нетугий кокон чи спеціальний конвертик на ніч або під час прогулянки, щоб пелюшка не стискала, а м’яко огортала тіло.

У перші тижні після народження немовля краще загортати у пелюшки, бо це заспокоює його, нагадує звичний «світ», що оточував його до народження. Іноді воно смоктатиме палець, як і в утробі, але це ще не прояв активності. Але у строк від 3-х тижнів до другого місяця малюк уже почне роздивлятися кімнату, стане рухливішим — це означає, що воно вже готове змінити пелюшки на вільний одяг.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: