Хто з батьків не знає про постійні сльози та капризи під час одягання дитини! То штанці не ті, то туфлі, то кофтинка колеться, то взагалі: «Я сьогодні єдиноріг, тому йду в садок у піжамі». Як же вмовити дитину одягнутися відповідно до погоди, якщо на вулиці січень і піжама єдиноріга такій температурі не відповідають? 

На думку психологів, одяг — спосіб виявити свою індивідуальність, характер чи настрій. Тому якщо погода дозволяє, і дитячий вибір гардеробу не загрожує отримати обмороження чи перегрів, то, можливо, можна і не втручатися. Зрештою, якщо одягнути плащ супермена на теплу куртку, то нічого страшного не станеться (хіба що секрет самого супермена буде розкрито).

Перевдягання

Якщо хтось уважає, що змінювати наряд по декілька разів на день можуть тільки мільйонери, то, мабуть, вони не знають, скільки разів це можуть робити діти.  І у цьому не виникло б великої проблеми… «Не виникнуло б великої проблеми? А прати це все ви будете?». 

Залишається — або заховати увесь одяг дитини, або не купувати надто багато. Нехай вибір буде обмежений — пара штанів, пара спідниць, пара светрів.  

Зручність

Деякі діти тактильно чутливі, тому певні матеріали одягу можуть спричинити дискомфорт. Не сприймаєте це як упертість або вередливість, адже дитині може й насправді бути незручно. Якщо доросліші діти можуть повідомити про свій дискомфорт,  то малюки передаватимуть вам послання сльозами та криками.

Особисті вподобання дитини

Коли дитина маленька, то вибір її одягу залежить від уподобань мами. Звісно, у неї може бути улюблена сорочка ти футболка, але в цілому відсутні вимоги. Коли ж дитина дорослішає, починає усвідомлювати власне Я, то під час шопінгу виникають проблеми.

Важливо прислухатися до думки дитини. Якщо обрана нею річ зовсім не відповідає сезону чи не задовольняє вас якістю, потрібно з’ясувати, чим саме вона сподобалася дитині: кольором, малюнком, блискавками тощо. Намагайтеся знайти компроміс, аби дитина була одягнена і відповідно до сезону, і за власним смаком.