Булінг — хвороба сучасного соціуму. Стати жертвою цькування може будь-хто та з будь-якої причини. Наслідки та подальше розгортання подій залежить лише від того, як діятиме дитина. 

Ми підготували 10 правил, як діяти дитині, якщо вона стала жертвою булінгу. Звертаємо увагу, що за булінг передбачено відповідальність — штраф від 850 до 3500 грн, або громадські роботи від 20 до 60 годин. Як навчити дитину протистояти булінгу?

Одразу повідомити батькам

Потрібно пояснити дитині, що навіть якщо батьки заклопотані та мають свої справи — у вас однаково є час на них! Діти не повинні залишатися без вашої підтримки. Тим паче, у небезпечних ситуаціях лише дорослі можуть допомогти ухвалити правильне рішення. 

Часто ми, намагаючись навчити дитину самостійності, відвертаємось від неї зі словами: «Вчися розв’язувати проблеми самостійно!». У такому разі дитина ніколи не звернеться до вас по допомогу, як би важко їй не було. Пам’ятайте: наслідки булінгу можуть бути непередбачуваними. 

Не переходити межі

Діти, особливо підлітки, не усвідомлюють різниці між  з’ясуванням стосунків за законом і «по поняттях». На цьому етапі вони дуже легко можуть перейти від жертви до агресора, навіть якщо діятимуть з найкращими намірами. У результаті винною може стати саме ваша дитина. 

Не вважати себе слабшим

Ставши жертвою булінгу, дитина почувається слабшою за когось. Не даси відсіч — будуть цькувати ще більше. Важливо пояснити дитині, що звертаючись до дорослих, вона навпаки виявляє свою розумність. Мовчати та терпіти знущання — небезпечно для психічного здоров’я. 

Не звертати уваги на погрози

Жертв булінгу залякують словами «Розповіси — гірше буде!». Важливо пояснювати дитині, що боятися не потрібно. Будь-якому агресорові можна дати відсіч. Головне — щоб все відбувалося за законом. 

Побудувати коло довіри 

Дитина має знати, до кого, крім батьків, вона може звернутися по допомогу. Тітка, старший брат, учитель, тренер — будь-хто з дорослих, кому дитина може довіряти. Вона у жодному разі не повинна залишатися на самоті зі  своєю проблемою.

Не пускати все на самоплив

Коли виникає ситуація булінгу, одразу починайте діяти. Не чекайте, що все само собою минеться. Зверніться до директора школи, соціального педагога, викличте батьків інших дітей, які беруть участь у цькуванні. Звертатися до поліції (на крайній випадок!), коли ситуація виходить з-під контролю або знову повторюється.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: