Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Чи потрібен дитині репетитор перед школою, якщо вона не відвідувала садок?

Дедалі популярнішою стає професія репетитора для підготовки до школи. Особливий попит створюють батьки, діти яких не відвідували садок. Чи дійсно необхідні такі заняття, думки батьків мають розбіжності. Чи повинна дитина вміти писати й читати, ідучи до першого класу? Чи взагалі необхідно дитину чогось навчати і чи може репетитор якось уплинути на засвоєння шкільної програми?

Вивчіть вимоги обраної школи. Яка саме підготовка потрібна дитині, залежить, по-перше, від самої школи, оскільки в різних школах різні вимоги, а по-друге, від індивідуальних здібностей дитини. Деякі діти можуть запам’ятати одразу названі літери і зрозуміти принципи їхнього читання. А хтось вчиться повільно, опановує читання лише за кілька місяців. Тому перш за все слід зважати на особливості дитини. Та якщо ви досі вагаєтеся, чи наймати приватного вчителя, вам на допомогу ми визначили основні причини за і проти.

Репетитор корисний, тому що:

  • він може виявити прогалини у розвитку дитини і працювати над ними;
  • допомагає попередити відставання за шкільною програмою;
  • допомагає підготуватися до вступного тестування, якщо його проводять у школі;
  • може стати не просто вчителем, але й вихователем, наставником;
  • полегшує життя батькам і береже їхні нерви.

Цілком зрозумілі причини, навіщо репетитор потрібен перед школою. Та є і кілька «проти», чому репетитор може бути не найкращою ідеєю для підготовки до школи.

  • Для дитини може бути важким випробуванням різка зміна навантаження. Хоча досвідчений репетитор зможе знайти індивідуальний підхід до кожного учня.
  • Є ризик натрапити на некомпетентного викладача, який не зможе стимулювати дитину до навчання. Немає нічого гіршого за примусове навчання.
  • Репетитор — це недешеве задоволення, і не кожен сімейний бюджет зможе витримати такі витрати.

Якщо ви все ж замислюєтеся над тим, чи потрібен вашій дитині приватний учитель, то спочатку поставте собі питання: «Чим я можу допомогти своїй дитині?» і «Чого саме я очікую від репетитора?». Якщо ви не маєте зовсім часу займатися з дитиною, тоді справді репетитор допоможе. А якщо ваша дитина достатньо розвинена для свого віку, а від репетитора ви вимагаєте лише щоб він навчив малюка читати й писати, тоді поспішати з пошуком індивідуального учителя не варто. Читати, писати і лічити дитина повинна навчитися в школі, з учителем. Непотрібно ані боятися, що їй це не вдасться, ані вчити наперед.

 Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!