Уважаєте, ваша дитина вже надто доросла, щоб мати власні гроші? Можливо. Але чи потрібні їй кредитні гроші? Як вплине на підлітка наявність кредитки і чи матиме від неї користь?

Ми завжди прагнемо найкращого для своєї дитини. Ми намагались її виховувати, дати освіту, зокрема фінансову. І можна навіть сказати, що досягли успіху. Ваш підліток уміло управляє своїми заощадженнями. Але відкривши йому рахунок, ми починаємо собі суперечити. Перший принцип фінансово-грамотної людини — ніколи не брати в борг.

Якою розсудливою не була б ваша дитина, але у підлітковому віці всі трохи навіжені та схильні до спокус. Кредитка цьому лише сприяє. Наявність доступних коштів розбещує, а про наслідки в такому віці мало хто розмірковує. Навіть якщо дитина і мала навички планувати витрати, з кредиткою вони можуть безслідно зникнути.

Підліток навряд чи переймається через те, що він ще не здатен погасити борг самостійно. Тому не варто давати картку дитині в такому легковажному віці.

З іншого боку, кредитка може навпаки виховати дитину. Але це тільки в тому випадку, якщо ви одразу повідомите, що не будете виплачувати борг і дитина повинна розраховувати на себе сама.

Кредитка може також допомогти виховати у підлітка силу волі та впевненість, адже постійна наявність грошей і вміння стримувати бажання щось на них придбати сприятимуть цьому.

Чи варто давати підліткові кредитку — це вирішують лише батьки. Якщо ви вирішите, що вона необхідна, ви все одно маєте провести бесіду щодо правильного її використання зі своєю дитиною.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: