Для більшості це дивне запитання, адже мало хто з дорослих обліковує свої фінанси, не кажучи вже про дітей. Насправді, це надзвичайно важлива справа. Ви гадаєте, що від цього нічого не зміниться, але цей метод значно дисциплінує, привчає до фінансової відповідальності. Хіба не ці якості батьки прагнуть сформувати у своєї дитини?

Навіщо дитині обліковувати? Настає час, коли ваші син чи донька вже накопичують певну суму грошей і витрачають їх на власний розсуд. Деякі покупки вас навіть дратують, ви вважаєте, що вони зовсім зайві, і, можливо, маєте рацію. Саме тому, щоб така необачна витрата грошей не перейшла у вік зрілості дитини, необхідно вже зараз привчати обліковувати доходи і витрати. Дитина поступово навчиться помічати різницю у своїх грошових надходженнях і витратах, сама зрозуміє, на чому і навіщо варто зекономити. Це допоможе їй прогнозувати свої витрати у майбутньому, а також знати, скільки грошей залишається. Облік доходів і витрат сприяє розвитку далекоглядності, дитина зможе ставити собі за мету купити більше потрібних речей.

Як правильно навчити обліковувати? Ваш приклад — найкраща наука для дитини. Якщо вам властива така звичка, то беріться до конкретних дій. Дайте дитині аркуш паперу і попросіть розділити на кілька частин. У кожній частині нехай дитина опише всі свої витрати й доходи (транспорт, харчування, прогулянки, подарунки, заохочення, кишенькові тощо), а також їхню вартість. Підсумуйте з дитиною окремо доходи і витрати, а потім відніміть від доходів суму витрат. Якщо цифра виявиться позитивною, це добре. Якщо з мінусом, то це означає, що ви час від часу видаєте дитині більше грошей, ніж було встановлено. Якщо в дитини другий варіант, тоді зошит доходів і витрат необхідний. Подаруйте зошит чи блокнот, у який малюк записував би свої витрати і залишок. Можна запропонувати обліковувати в електронному вигляді. Програм для ведення бюджету існує безліч. Незалежно, чи в зошиті облік або в комп’ютері, проводити його досить нескладно. А справа ця корисна для всіх, хто хоче навчитися контролювати свої витрати, грамотно розподіляти власні гроші й економити.