Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Чи варто викладати фото дитини у соціальній мережі?

У часи нашої юності, найгірше, що могло статися з нашими фотографіями, — це коли ми приходили додому з «об’єктами обожнювання»,  а наші батьки одразу ж діставали сімейний альбом із нашими дитячими фотографіями. Це можна було зупинити, просто відібравши у мами товстий альбом у бархаті. А що ж зараз?

Сучасним дітям із цим тяжче. Лише з’явившись на світ, вони вже залишають свій слід у цифровому світі. Будь-яка людина, близька чи зовсім незнайома, може подивитися, як наші діти купаються у ванній, учаться ходити на горщик, хворіють на вітряну віспу та грають на перших музичних інструментах. Батьки діляться у соціальній мережі хвилинами радості, гордості, страху. Соціальні мережі стали сучасним сховищем сімейних спогадів. Навіть з’явився новий термін «sharenting», від англійського share — ділитися та parents — батьки.  

Видалити «цифрові сліди», які одного разу потрапили до мережі, складно. Навіть якщо ви видалили фото зі своєї сторінки, у пам’яті Інтернету вона оселяється назавжди. 

Чи можемо ми публікувати фото своїх дітей і ділитися подробицями їхнього життя? Чи є у дітей право голосу? І як така публічність впливає на них?

Коли ми розміщуємо фото дитини у соціальній мережі, ми, не усвідомлюючи цього, стикаємося з ризиками порушення конфіденційності й крадіжки особистих даних.

  • Ризики кібербезпеки: фото можуть збирати зацікавлені особистості. За статистикою, 50 % зображень, розміщених на сайтах педофілів, були зібрані з особистих сторінок батьків у соціальних мережах.
  • Психологічні ризики: порушення конфіденційності. Є випадки, коли фото дитини використовують сторонні люди. При цьому вони роблять так, ніби це їхня дитина на фото. Так шахраї можуть збирати гроші на допомогу/лікування/волонтерство. 

Важливо розуміти: конфіденційність власної дитини має значення. Тож плануючи зробити нову публікацію, слід бути упевненим — і про майбутнє дитини, і про її безпеку.

Правила безпеки для батьків

  1. Не публікуйте фото, що містять особисті дані: повні імена, контакти, геотеги. 
  2. Не додавайте коментарі, які можуть свідчити про ваше місцеположення: адреса, пізнавальні елементи, які підказують, де мешкаєте/навчаєтеся/працюєте ви та дитина.
  3. Ділиться інформацією лише з близькими людьми. 
  4. Перш ніж публікувати фото вашої дитини з іншими дітьми, запитайте дозволу в їхніх батьків.
  5. Питайте свою дитину, чи не заперечує вона, що ви поділитеся фото/історією з іншими людьми. 
  6. Якщо ви чи ваша дитина ведете власний блог чи канал YouTube, попіклуйтеся про додаткову безпеку вашої родини.

Коли ми ділимося фото з дитиною з іншими, що ми транслюємо? Чи перебуваємо ми «тут і зараз» у цей момент із дитиною? Чи ми просто дбаємо про те, як це виглядає зі сторони в Instagram чи Facebook? Чого ми хочемо їх навчити своїми діями? Мабуть, час поміркувати та стати свідомими користувачами можливостей «цифрової ери». 

 Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!