«Діти — це янголята!» — вважаємо всі ми, доки не станемо батьками. І ось тут починаються кризи, неправильне розпланування часу, невміння керувати власними емоціями та словами. Іноді складається таке відчуття, ніби маленьке янголятко робить усе для того, аби перевірити батьківську терплячість і вивести із рівноваги.

Такий різний темперамент

У 70-х роках минулого століття психологи виявили 3 типи дитячого темпераменту: повільний, швидкий та інтенсивний. Діти з повільним темпераментом більше спокійні, у той час як власники інтенсивного схильні до раптових спалахів агресії та сильних емоцій.

Саме діти з таким темпераментом найчастіше вдаються до обзивань батьків, якщо щось йде не за їхнім планом. Найголовніше для таких дітей — почуття безпеки та спокою. Єдині, хто може цього дати вдосталь, це батьки. Тому коли батьки з якихось причин не мають змоги давати достатнього відчуття безпеки, то діти почувають себе під загрозою.

Таку поведінку ще називають теорією «рятувальної шлюпки». Тож якщо дитина часто впадає у відчай і виявляє агресивну поведінку, то це свідчить, що вона почуває себе в небезпеці.

Як батькам правильно реагувати на агресію?

Коли дитина починає називати вас «дурним», «поганим» або іншими неприємними словами, то попіклуйтеся над тим, щоб ваша відповідь була якомога більше нудною. Не треба кричати, бити, починати сварити за те, що дитина вас не поважає. Ні, не робіть цього.

Чимало психологів радять набратися терпіння й ігнорувати такі дитячі вибрики. Так, інколи це важко. Але важливо щоразу промовляти одну й ту саму фразу, без жодних емоцій, якомога нудніше: «Ти же знаєш, що мені не подобається, коли ти це говориш».

Якщо ви тільки починаєте випробовувати цей метод, то на таку вашу реакцію дитина може видати цілий сплеск. Вона може кричати, починати провокувати вас і випробовувати, використовуючи інші неприємні слова. Але ваша реакція і відповідь мають залишатися плоскими, беземоційними. Якщо вам важко, можете піти до іншої кімнати, щоб заспокоїлись і ви, і дитина. Коли буря мине, повторіть ще раз, що вам неприємно чути такі слова.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: