Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Чому дитині нудно у школі?

Пізнавати нове — природній інтерес. Від самого народження дитина вивчає навколишній світ та з натхненням дізнається дедалі нові факти. Та чому лише перетнувши поріг школи, дитина починає нудитися?

Нерозуміння матеріалу

У кожної людини свій темп. Ми всі живемо й навчаємося із залученням різного проміжку часу. Хтось розуміє все швидко, комусь потрібен час на осмислення та повторення. Учитель у класі фізично не може приділити індивідуальну увагу кожному. Тож якщо дитині потрібно більше часу на розуміння матеріалу, вона починає відставати. І на якомусь моменті просто припиняє навіть намагатися щось зрозуміти.

Що робити?

Займайтеся додатково з дитиною вдома. Зараз є багато зошитів та тренажерів, які можна залучати до домашнього навчання. Якщо ж часу на це у вас немає, можна звернутися по допомогу до репетиторів.

Дитина не відчуває успіху

Хай там як, але у школі нас оцінюють. І оцінка ця будується не на прогресі наших знань й умінь, а на загальноприйнятому протоколі «успіху». Дитина може зневіритися у собі, бо не чує схвальних оцінок на адресу своїх зусиль. Мотивація знижується, нудьга наростає.

Що робити?

Заохочуйте дитину самостійно. Не оцінюйте її у плані «добре» чи «погано». Використовуйте більш розгорнуті фрази: «Ти доклав багато зусиль, щоб розв’язати це рівняння», «Ти багато тренувався, щоб так читати/писати».

Не подобається вчитель

І таке трапляється. Дитині може не подобатися стиль спілкування вчителя, або як він викладає предмет, або те, як учитель ставиться до неї. Відбувається нашарування симпатії до вчителя до симпатії до навчання. Й цікавість знижується.

Що робити?

Ви можете змінити вчителя або перевести дитину в іншу школу. Не ігноруйте це! Бо для дитини дійсно важливо, аби авторитетний дорослий був їй до вподоби.
Чому ще нудно в школі? Відповідей може бути багато. Важливо розуміти потреби своєї дитини та максимально відверто з нею говорити, без осудження та нотацій. Адже жага до знань, уміння вчитися впродовж життя — це важливі навички. Тож допоможіть дитині полюбити те, що зараз займає більшість її часу.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!