Яким батькам хочеться, щоб їхня дитина була незадоволена собою і невпевнена, погано училася або взагалі прогулювала уроки? Ніхто не бажає такого для своєї дитини. Тоді чому ж ви, перевіряючи зошити своїх школяриків, вириваєте сторінки, якщо вам щось не сподобалося? Саме така необразлива на перший погляд дія може спричинити те, що дитина назавжди втратить цікавість до навчання.

Усі десять років діти у школі навчаються. У них поступово формується почерк, вони набувають звичку тримати ручку, правильно сидіти під час письма. Через це постійно можна помітити недоліки у написанні. Вам може не сподобатися, як дитина виконала завдання, але чи означає це, що ви маєте право знищувати її роботу. Уявіть, що ви приготували смачний на вашу думку обід. Домашнім він не сподобався і вони одразу його вилили геть, ще й насварилися на вас. Цікаво вам буде наступного разу готувати? Крім того, що це не приємно, ви ще й боятися знову припуститися помилки. Приблизно такі відчуття в дитини, коли вона бачить, як її старанну роботу не сприйняли. А якщо це повторюється час від часу, то будь-яке бажання вчитися зникне назавжди. Не забувайте, що дитина лише вчиться, і тільки виправляючись, вона навчиться писати правильно. Тому слід залишати все так, як є, щоб дитина бачила свою помилку і наступного разу була уважнішою. Краще переписати одне завдання кілька разів, ніж щоразу виривати сторінки. Один батько змусив доньку-п’ятикласницю переписувати вірш стільки разів, скільки знадобилося для того, щоб усі букви були на одному рядочку з однаковим нахилом і розміром. Був списаний майже весь зошит на 12 аркушів. Може, не варто вдаватися до таких крайнощів, але такий підхід значно кращий, ніж просто видерти сторінки.

Не забувайте, що письмо — найскладніший вид роботи, особливо для нерозвинених м’язів молодших школярів. Будьте терплячими, і колись діти з удячністю згадуватимуть ваші методи виховання.