Дитяча психіка тендітніша за нашу. І якщо батьки вважають, що зайві 15 хвилин мультиків не надто критичні, то насправді вони припускаються помилки.

Мерехтіння зображень, ігри, занадто багато інформації, що надходить, перезбуджують нервову систему дитини. Це може впливати на її емоційний стан (вона стає агресивною), порушувати сон, спричиняти проблеми з увагою. 

«Цифрова дієта» — обмеження у кількості та якості користування гаджетами для дітей. Наводимо декілька причин, чому цю практику потрібно залучити до своєї моделі виховання. 

Наш біологічний годинник руйнується

Якщо давати дитині можливість користуватися гаджетами перед сном, то світло від екрана змусить її мозок вважати, що все ще день. Гормон сну мелатонін не буде вироблятися нашим організмом. Дитині буде важко заснути, а отже, біологічний годинник дасть збій у своїй роботі. 

Електронні пристрої спричиняють залежність 

Залежна від гаджетів дитина заповнює певну прогалину, компенсуючи її відсутність «сидінням» у телефоні. Залежність спричиняють не самі гаджети, а певна внутрішня чи зовнішня причина, що її спонукає. Більше про причини виникнення залежності та шляхи її подолання читайте у книзі Анни Гресь «Діти та гаджети».

Використання гаджетів підвищує рівень стресу

Мультики, ігри, YouTube — все це змушує наш організм перезбуджуватися, через що він виробляє забагато гормону кортизолу, який відповідає за врегулювання рівня стресу. Більше гаджетів = більше кортизолу. Більше кортизолу = більший ризик виникнення депресії, проблем зі щитовидною залозою, головних болів. 

Електронні пристрої призводять до виснаження розуму

Швидка зміна зображень/ відео / статей вимагає, щоб наш мозок швидко реагував, приймам та опрацьовував ці дані. Насправді це може дуже швидко призвести до розумового виснаження. Через це дитина може мати проблеми із зосередженням уваги та сплеском агресії. Згодом така поведінка перетворюється на звичку. 

Сучасні діти настільки прив’язалися до електронних пристроїв, що різка заборона на них може спричинити ще більше агресії з боку дитини. Діяти потрібно поступово, тактовно та послідовно. Про те, як допомогти дитині подолати залежність від гаджетів, читайте у книзі «Діти та гаджети» Анни Гресь.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: