Комп’ютер, смартфон мами, татів планшет — усіма цими гаджетами дитина навчається користуватися миттєво. Категорично забороняти торкатися техніки немає сенсу, бо вона вже стала частиною життя, інструментом, яким потрібно вміти користуватися. Тож перед батьками постає одразу два питання: як надовго дозволяти малюкові занурюватися у віртуальну реальність, та як контролювати те, що він там може побачити.

Час

Ø До 1,5 років. Медики радять уникати будь-якого перегляду відео на екрані, бо малюк не готовий до цього ані психічно, ані фізично (очі, м’язи шиї).

Ø 1,5–3 роки. Долучення до гаджетів усе ще небажане, проте насправді, коли у мами в руках смартфон, а дитину необхідно заспокоїти бодай на 10 хвилин, цього майже неможливо уникнути. Знайдіть короткі розвивальні мультфільми, але не вмикайте їх частіше, ніж двічі-тричі на день.

Ø 4–6 років. На день має припадати не більше ніж 1–1,5 години загального часу «біля екрана» (комп’ютер, гаджети, телевізор). Потрібно розподілити цей час на «порції» по 20 хвилин, між якими необхідно робити перерви по декілька годин.

Зміст

Типова страшилка про інтернет — що це «сміттєзвалище», де зібрано все найжахливіше. Але інтернет є лише віддзеркаленням реального життя, і своє віртуальне оточення можна формувати так само, як і реальне.

Для всіх найпопулярніших браузерів розроблено так звані доповнення, що блокують агресивну та неприємну рекламу, а також контент «для дорослих». Вони безкоштовні, тож якщо ви ще не встановили такі фільтри змісту для сайтів, можете зробити це просто сьогодні.

Ø З дітьми дошкільного віку дещо простіше: ви маєте перебувати поруч з дитиною, коли вона щось переглядає на комп’ютері чи телефоні.

Ø Дитину шкільного віку слід навчати «мережевої гігієни»: правил пошуку інформації, захисту від вірусів, застерегти від спілкування з незнайомцями (як і в реальному житті) та від розголошення особистих даних.

І звісно, домовтеся з іншими членами сім’ї про правила поведінки дитини за комп’ютером, аби тато випадково не допустив сина до занадто жорстокої для його віку іграшки, або бабуся не ввімкнула трирічній онучці двогодинний мультик від щирого серця.