Ось настав перший маленький ювілей –— вашій дитині виповнилося півроку! У цей час батьки часто замислюються: що слід змінити у вихованні та розвитку дитини, а що додати? Який він, ваш малюк, у шість місяців і що йому потрібно?Що вміє малюк у шість місяців?

Шестимісячний малюк відрізняє мамин голос поміж інших голосів, реагує на інтонацію: лагідна чи сувора, проявляє сам негативні та позитивні емоції. Уміє легко перевернутися зі спини на животик і навпаки. Невпевнено сидить на руках, спираючись спинкою на маму чи татуся. Лежачи на спині, спирається на долоньки та може так триматися. Якщо малюка щось зацікавило, може підповзати на невелику відстань. Уміє достатньо довго триматися на ногах, якщо його підтримувати під пахви. Малюк у шість місяців їсть із ложки, якщо ви його будете годувати.

Які іграшки потрібні для розвитку малюка у 6 місяців?

Гумові та силіконові іграшки-пискавки, м’які кубики, книжки, музикальні іграшки, різнокольорові брязкальці з ручками-захватами,  невеликий надувний м’ячик, розвивальний килим і картки Домана з різноманітними малюнками.

Що робити батькам, аби допомогти дитині краще розвиватися?

Частіше пропонувати малюкові повзати, для цього слід ретельно прибрати підлогу, або призначити місце у квартирі, настелити ковдр та створити бортики, щоб малюк не виповзав куди не потрібно. Або скористатися спеціальним манежем.

Залишайте малюка наодинці з іграшками, але переконайтеся, що він у небезпеці, нічого не переверне на себе, нічого не стягне та не відкриє.

Подбираем-малышу-стульчик-для-кормления

Саджайте малюка у дитячий стілець для годування, якщо в ньому фіксована спинка в положення полусидячи. Зазвичай малюки у шість місяців уже сидять самостійно, але часто завалюються на бік. Дівчинку не поспішайте саджати у стілець, а хлопця можна спробувати. Дивіться на свою дитину та на її розвиток, радьтеся зі спеціалістами та лікарями.

Зробіть курс дитячого масажу — це ніколи не завадить.  Зверніться до масажиста, або зробіть його самостійно. Будь-який масаж зміцнює м’язи малюка й поліпшує загальний стан організму малюка.

Частіше розмовляйте з дитиною, співайте пісні, розповідайте вірші, грайтеся в ігри на зразок «гуси-лебеді», «сорока-ворона», «куй, куй, чобіток» та інші.

Шестимісячні малюки дуже цікаві, вони спілкуються своєю мовою, вигукують смішні звуки та посміхаються. А ще в них м’якенькі, пухлі щічки, яких так і хочеться торкнутися. Перебувайте поруч із маленькими, помічайте моменти дорослішання вашої дитини!