Манера спілкування, тон, уміння добре донести свою думку до співрозмовника — все це дуже потрібно під час спілкування з різними людьми протягом усього життя. Тому дуже важливо навчити дитину правильно розмовляти з вихователями, друзями та однолітками. Як це зробити? Навіщо вміти правильно спілкуватися?

Якщо людина вміє спілкуватися з іншими, легко вступає в діалог, від цього залежить, скільки у неї буде знайомих, як вона зможе про щось домовитися з певною людиною, розв’язати якусь проблему. Такі навички просто необхідні в будь-яких сферах життя. А опановувати їх необхідно змалечку.

Завжди ведіть діалоги з малюком, навіть із немовлям: «Дивись, який птах прилетів і сів на дерево!», потім розповідайте дитині про всі свої дії, наприклад: «А зараз ми їстимемо кашку! Яка ж смачна в нас кашка!» А також потрібно навчати знайомити дитину з іншими дітьми: «А це Марійка! Бачиш, яка в неї гарна сукня?»

Як правильно навчити дитину підтримувати бесіду?

1. Навчаємо дитину знайомитися. Дитина не повинна боятися нових людей, для цього слід змалечку привчати її вітатися, навіть із незнайомцями. Розкажіть про те, що до старших звертатися потрібно на «ви», до однолітків, дозволено звернення на «ти». Такі фрази, як: «Добрий день!», «Привіт!», «Доброго ранку!», «Гарного настрою!», «Будьте здорові!», «До побачення!», тощо, повинні обов’язково мають бути в мовленні дитини. Вона повинна знати, як та коли ними користуватися.

2. Навчаємо дитину робити компліменти. Дитині слід пояснити, навіщо люди роблять компліменти одне одному. Це дуже приємно, адже необхідно помічати в людях лише добре світле та прекрасне. І не боятися сказати іншим про це щиро та відверто: «Які в тебе гарні блакитні очі!», «Ти дуже вродлива дівчинка!», «Ти схожий на героя з телеекрана, такий сильний та мускулистий!»

3. Навчаємо дитину посміхатися. Посмішка, навіть без слів — це завжди приємно для будь-якої людини. Якщо бути завжди привітними, дарувати іншим посмішку та приємні слова, розмова виникне сама собою. Навчіть дитину посміхатися, посилати повітряні поцілунки та ділитися з іншими гарним настроєм.

Дотримуючи цих порад, дитина ніколи не боятиметься говорити з іншими людьми, зможе підтримати бесіду, вчасно сказати комплімент або правильно подякувати та посміхнутися.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: