Де провести?

Удома або на дачі. Головне — щоб було достатньо простору, а буде це в приміщенні чи на свіжому повітрі — не має значення.

Для чого?

Ця сімейна гра — чудова можливість розказати малюкові про гроші. Пояснити, що для того, щоб щось купити, треба мати гроші, а для того, щоб їх мати, треба їх заробити. І найголовніше — для того, щоб заробити, треба докласти зусиль. Коли малюк зрозуміє цю залежність, він з більшою повагою ставитиметься до речей. Вам легше буде домовитися в магазині, коли малюк вередуватиме й проситиме вас придбати якусь непотрібну річ.

Отже, ця економічна гра допоможе ознайомити малюка з грошима й виховуватиме вміння розумно витрачати гроші.

Коли?

Ця економічна гра є досить тривалою, тож краще обрати вихідний день, коли ніхто нікуди не поспішатиме. Також успіх економічних посиденьок залежить від кількості гравців: чим більше людей братиме участь у грі, тим цікавішою вона буде, тож запрошуйте якнайбільше гостей і родичів.

Як підготуватися?

Разом із малюком:

• Розкажіть малюкові про те, що таке гроші, навіщо вони потрібні й звідки беруться.

• Відвідайте ярмарок, на якому продають вироби народної творчості (поробки, картини, біжутерію).

• Обговоріть, що саме можете зробити ви для ярмарку (печиво, поробки, листівки, якісь послуги), й заздалегідь виготовте це.

• Придумайте назву свого підприємства й зробіть вивіску.

• Придумайте, як називатимуться та який вигляд матимуть ваші іграшкові гроші. Запропонуйте малю кові намалювати макет.

2274888

Дорослим:

• Виготовте іграшкові гроші за тим макетом, який намалювали з малюком (можна зробити копії на ксероксі, розмістивши 10–12 купюр на аркуші).

• Зробіть бланки — ліцензії на відкриття підприємства (у бланку зазначте назву підприємства, місце роботи, вид діяльності).

• Заздалегідь попередьте всіх запрошених про тему зустрічі, поясніть, що їм доведеться відкривати власне підприємство. У запрошених має бути достатньо часу, щоб підготуватися до цієї зустрічі.

• Підготуйте призи, які всі учасники зможуть у кінці зустрічі придбати на зароблені гроші. Як провести?

• Зберіться разом з усіма учасниками в кімнаті, поясніть правила, видайте кожному гравцеві однакову суму іграшкових грошей.

• Запропонуйте гравцям придбати ліцензію на роботу підприємства (підприємство відкриває не кожен гравець, а група). Вартість ліцензії має бути більшою, ніж та сума, яку ви видали кожному гравцеві.

• Домовтеся про час, відведений на облаштування підприємства.

• В однаковий час підприємства починають свою роботу. Гравці надають послуги у своїх підприємствах та отримують послуги в інших, роблячи це по черзі.

• Закінчують роботу підприємства теж одночасно.

• Перемагає те підприємство, яке заробило біль ше грошей.

• Гравці обмінюють зароблені іграшкові гроші на призи.

Приклади підприємств, які можна відкрити

1. Кондитерська. Можна продавати печиво, пряники, які ви виготовили заздалегідь із дитиною. Якщо поставитись до цього процесу творчо, можна зробити печиво із сюрпризом (покласти всередину записочку з побажанням чи яки- мись приємними словами).

2. Пошта. Листоноша повинен мати при собі фломастери та невеличкі аркуші паперу, на яких пропонуватиме іншим гравцям написати комусь із присутніх записочку. Можна заздалегідь виготовити листівки з гарними малюнками. Написати записочку на декорованій листівці коштуватиме більше.

3. Ігровий салон. В ігровому салоні може бути кілька різноманітних ігор. Якщо зустріч проходить на вулиці, це можуть бути боулінг, бадмінтон, катання на велосипеді, ігри з м’ячем. Якщо у приміщенні — будь-які настільні ігри. Відкриття ігрового салону не потребує тривалої підготовки, треба тільки мати потрібний інвентар. Та поясніть малюкові, що працівник салону має сам грати з відвідувачами.

4. Салон краси. Це підприємство зазвичай відкривають дівчата. У салоні можна робити зачіски, макіяж, масаж. Для цього треба мати гребінці, шпильки, дитячу косметику. Перед відкриттям слід облаштувати зручне місце для відвідувачів.

5. Караоке. Якщо ваш малюк любить співати і знає багато пісень, можна відкрити караоке. Для цього треба мати пристрій, щоб вмикати музику, фонограми популярних пісень, які знає ваш малюк (їх можна знайти в інтернеті). Заздалегідь слід виготовити список пісень для відвідувачів.

6. Хореографічна чи художня студія. Відкриття такого підприємства зацікавить тих, хто навчається у справжній хореографічній чи художній студії. Відвідувачі платитимуть кошти за те, що ви навчите їх якогось танцю чи техніки малювання.