Книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Дитячі істерики: чи все так погано, як здається?

Після хвороби найбільшим страхом батьків є дитяча істерика. Часом вона настільки виснажлива, що страждають усі. Але виявляється, що у криках та перекочуванні по підлозі є й позитивний внесок у розвиток дитини. Ми знайшли принаймні 8 причин, чому мамі варто зберігати дзен, навіть якщо довкола дивляться осудливі очі перехожих.

  1. Дитина виплескує емоції, що турбують її зсередини. У сльозах містить кортизол — гормон стресу, який шляхом істерики звільняє від неприємних психологічних переживань. Після цього емоційний стан полегшується, а малюк почувається спокійніше.
  2. Крики та сплески емоцій допомагають очистити розум та позбутися напруження, коли щось не виходить. Наприклад, дитина не може скласти конструктор, у відповідь на чисельні спроби посилюється агресія, у результаті конструктор летить навісібіч. Після цього сплеску, через деякий час, дитина повертається до цього заняття, роблячи нові спроби.
  3. Часто ми погано спимо через надлишок негативних емоцій. Через істерику дитина позбавляється цих негативних відчуттів, а тому вночі спить міцніше.
  4. Істерики чудово впливають і на виховний характер. Малюк заливається сльозами на фразу «ні», що окреслює межі дозволенного. Головне — показати, що попри такий емоційний протест, ви однаково його любите.
  5. Вільний у висловленні емоцій. Коли з дитинства чуєш «Не плач!», «Не кричи!», «Припини хнюпати!», звикаєш пригнічувати емоції та накопичувати негатив. Дозволяючи дитині звільнятися від цього тягаря через істерику, ми вчимо її правильно переживати емоції. З часом пропонуйте інші альтернативні шляхи.
  6. Істерики зближують. Не варто у відповідь на сльози дитини наступати суворою батьківської агресією. У ці хвилини дитина найбільше потребує ласки, любові та тепла. Навіть якщо здається, що малюк не хоче вас бачити, насправді він дуже цінує, що ви поруч.
  7. Істерика, як би парадоксально це не звучало, поліпшує поведінку дитини. Багато батьків відмітили, що після сліз та криків вони рідше демонструють агресію та погоджуються співпрацювати.
  8. Якщо навчитися взаємодіяти зі своєю крихіткою, опанувати навички активного слухання, правильно реагувати на емоції дитини, то ризик того, що істерика дістане вас у людному місці у найнеочікуваний момент, мінімузується.

Так, сльози і крики навряд чи те, що може порадувати батьків. Проте це етап розвитку дитини, що допомагає їй позбутися негативу та відкритися назустріч позитивним враженням.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

 Зворотній дзвінок    Нажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!