Приблизно в 3–4 роки батьки можуть зіткнутися з такою проблемою, коли дитина займається онанізмом. У хлопчиків підвищена цікавість до своїх статевих органів трапляється частіше. Проте і дівчатка інколи лізуть у штанці, щоб дослідити своє тіло. Головне тут приділити увагу цій проблемі та вчасно відреагувати батькам, можливо, малюк має захворювання статевих органів.

Дуже часто батьки самі провокують дитину займатися онанізмом. Ця проблема може спричинити серйозні наслідки, коли батьки на очах у дітей займаються сексом або розбещено пестять одне одного, таким чином подаючи малюкові небажаний приклад.

Зазвичай дитина може зайнятися онанізмом через:

незручний одяг із неякісної тканини, що затісний та подразнює статеві органи дитини;

гігієну — нерегулярне купання та підмивання або неякісні косметичні засоби, що викликають свербіння;

захворювання геніталій — глисти, алергія, ендокринні або психічні хвороби та інші;

– надмірну лагідність батьків, що виходить за межі дозволеного, тобто батьки пестять, лоскочуть малюка та цілують у статеві органи або в місця поряд із ними.

Зазвичай бажання дітей заглянути у штанці та помацати своє «добро» викликає допитливість та інтерес до свого тіла та реакції на певні дії. У цьому є загроза, якщо дитина доведе, як то кажуть справу до кінця та отримає все ж таки задоволення, тоді вона це робитиме постійно. Доведеться звертатися до лікарів. Щоб такого не трапилося, необхідно не проґавити час і вчасно почати боротися з цим.

Але слід боротися у мірні засоби! У жодному разі не можна соромити, сварити та кричати на малюка. Це може спровокувати психологічну травму, що потім у дорослому житті призведе до серйозних проблем у стосунках з протилежною статтю у сексуальному житті.

Як тактично розв’язати цю проблему?

Що казати, коли дитина лізе у штанці? Як відволікти увагу малюка від онанізму?

Не можна бити по руках і соромити, краще непомітно витягти руки дитини зі штанів і дати до рук якусь іграшку, олівці або інше.

– Не одягайте тісні речі та припиніть цілувати животик та сіднички дитини, як зазвичай матусі люблять це робити немовлятам. Малюк уже подорослішав!

Не можна лякати, а варто запитати: «Що там трапилося?». Зазвичай малюк відповідає як є: «Він став великим! Він мені тисне!» То розкажіть простими словами: «Так буває, ти дорослішаєш, усе мене!» Перемкніть увагу на щось інше: «Дивись, який птах за вікном прилетів і сів на дерево!»

Не можна кричати на дитину та карати її за те, що вона торкає своїх статевих органів. Коли помітили, що дитина лізе у штани, запропонуйте їй сходити до туалету. Зазвичай, потреба у сечовипусканні викликає неприємні відчуття і малюк мимоволі, починає триматися за проміжність, що також може спровокувати заняття онанізмом.  

Якщо помітили дитячий онанізм, то це сигнал приділити більше уваги малюкові: частіше пригортайте синочка та дочку до себе, обіймайте, гладьте дитину по голові та грайтеся з нею в «ладусі». Займайте дітей розвивальними іграми, танцями та спортом. Знаходьте на це час!