Молоді сім’ї, які не мають свого житла, дуже часто переїжджають. Будь-який переїзд впливає на психологічний стан людини, виснажує організм, погіршує на тривалий час настрій, до моменту, поки знову не влаштуєшся на новому місті. Дитині у 5–7 років пережити зміну місця проживання значно складніше, аніж дорослому. Як та чим батьки можуть допомогти своїй дитині?

«Мамочко, а коли ми знову переїжджатимемо?» — запитує синочок батьків, які змінили за рік уже сьоме місце проживання, побували в трьох різних містах України. «Ти втомився від численних переїздів, любий?» — запитує мати. «Ні, просто інколи забуваю, у якому місті ми живемо зараз!»

Навіть, якщо за поведінкою дитини не зрозуміло, як вона переживає, зміни в середині все одно відбуваються.  І дещо згодом можуть виникати небажані проблеми, в дитини можуть з’явитися плаксивість, агресія, непорозуміння в новій школі з однолітками та вчителями. Аби такого не сталося з вашою дитиною, подбайте про те, як ви можете їй допомогти під час переїзду.

1. Поговоріть із дитиною про переїзд. Поясніть, чому необхідно переїжджати, розкажіть про перспективи нового місця проживання. Але не варто бесіду затягувати на цілі години. Дитина в 5–7 років не здатна сприймати інформацію у період кілька годин поспіль. Тому краще приділяти трохи часу упродовж дня та відповідати на запитання про зміни. Необхідно вислуховувати думки дитини про «дитячій переїзд», тому що діти все сприймають інакше.

2. Поговоріть із дитиною про нових друзів та вчителів. Зміна школи, спортивних гуртків, розрив із вуличними друзями — це найболісніше переживає син чи донька. Тому поясніть, що друзям можна писати, телефонувати, можливо, колись навіть зустрітися з ними, та навідатися до улюбленої вчительки.

3. Покажіть дитині нове житло. По можливості покажіть заздалегідь, куди саме ви переїжджатимете, покажіть, де саме дитяча кімната, де нова школа. Створюйте позитивний образ нового житла, двора та нових людей, з якими доведеться познайомитися дитині: «Усе буде гаразд! Тут живуть найкращі люди, ти навчатимешся в дуже гарній школі й гуртки тут також є! Ти швидко звикнеш, я обіцяю, перебуватиму поряд, якщо тобі потрібно бути побалакати про переїзд, я завжди вислухаю тебе!»

4. Головне — дитина має зрозуміти, що переїзд — це не кінець світу, разом усе легше пережити! До того ж, не всі діти дуже переймаються з цього приводу, є й такі, для кого чергова поїздка — це як цікава подорож.