Шановні батьки! Купуючи телевізори, ноутбуки та іншу велику техніку, не поспішайте викидати коробки, адже вони можуть стати чарівними! Звичайна картонна шухлядка може перетворитися на тривимірну розвагу для дітей! Якщо сьогодні на вулиці дощить або погода зовсім не налаштовує на веселу прогулянку, залиштеся з малюком удома та починайте створювати справжнє диво.

Запропонована гра допоможе розвивати уяву, дрібну моторику рук, поліпшує навички лічби, логіки, критичного мислення, розширює кругозір дитини та урізноманітнює дозвілля.

Домашній зоопарк

Якщо ваша дитина хоча б раз була у зоопарку, ви можете спробувати відтворити цікавинки того дня у себе вдома. Для цього знайдіть велику велику картонну коробку, наприклад з-під телевізора. Авжеж, сучасні телевізори не такі великі як раніше, але навіть низьких боків буде достатньо. Верхній бік, що має бути дахом, зріжте, щоб дитина бачила все, що відбуватиметься всередині.

Запропонуйте дитині назвати всіх звірят, яких вона вже знає або яких бачила в зоопарку. Складіть перелік та, якщо маєте маленькі фігурки тварин, оберіть їх для цієї гри. Якщо ви взагалі не маєте таких маленьких іграшок, їх можна намалювати, вирізати із журналів, роздрукувати на домашньому принтері або зробити об’ємні аплікації.

Почніть готувати для всіх загони. Попросіть дитину порахувати, скільки тваринок ви повинні розмістити всередині. Потім разом із дитиною з’ясуйте, як вони повинні розміститися у вашому імпровізованому зоопарку. Нехай дитина сама розпланує, де житиме кожен з мешканців. Заразом можна повторити назви тварин, з’ясуйте, хто з них є хижаком, а хто травоїдом. Поясніть дитині, що такі ссавці не можуть жити близько між собою. Спочатку намалюйте схему розташування загонів маркером або олівцем, а вже потім зводьте стіни з картону або інших матеріалів.

Поміркуйте разом із дитиною, що ще повинно бути всередині вашого зоопарку: каси, магазини, кафе, туалети для відвідувачів, будівля адміністрації та охорони. Наголошуйте на тому, що це саме ваш зоопарк, тому додати до нього можна все, що спаде на думку, навіть карусель!

Не забудьте, що у зоопарку повинен бути вхід. Зробіть рухливі дверцята, просто вирізавши частину картону або проріжте великий отвір. Над входом необхідно обов’язково зробити вивіску «Зоопарк». Також підпишіть загін кожної тварини: на білому аркуші паперу напишіть назву тварини та за допомогою прозорого скотчу прикріпить її до стіни.

Малюк із задоволенням гратиметься у такому зоопарку: водитиме до нього своїх пупсів, приїжджатиме туди на машинках, готуватиме їжу для звірів та лікуватиме їх. Щоб збагатити кругозір дитини, періодично змінюйте «тематику» зоопарку. Наприклад, цього тижня в ньому житимуть лише хижі тварини, наступного — арктичні, а потім це все може виявитися великим пташиним двором або акваріумом. Продовжуйте збільшувати кількість мешканців — пошукайте разом із дитиною у крамницях невеличкі фігурки нових звірят.

Звісно, наразі ринок дитячих іграшок пропонує вже готові, більш інтерактивні варіанти, але майструючи іграшки разом із батьками, дитина здобуває унікальний досвід, у такий спосіб поліпшуються взаємини в родині, малюк краще пізнає себе і навколишній світ.