Різні додаткові заняття можуть виявитися дуже важливими для розвитку дитини, але тільки тоді, коли вони відповідають її бажанням і можливостям. Дитина матиме від них радість і користь, якщо вона зацікавлена в цьому, якщо охоче відвідує їх. Особливо ретельно слід зважити «за» і «проти», коли йдеться про першокласників.

Музика або спорт, наприклад, можуть виявитися відмінною підготовкою для навчання в школі — в дитини поліпшуються увага, точність, концентрація, вона вчиться поважати правила. Але і музика, і спорт можуть виснажувати, якщо вони нав’язані, якщо дитина займається ними неохоче та силоміць. Аналогічна ситуація виникла з вивченням іноземної мови. У 6–7 років дитина дуже сприйнятлива, тому слова іноземної мови легко засвоюються, здебільшого за допомогою гри. Але не за будь-яку ціну.

Оцініть ступінь стомленості дитини

Вступ до школи і навчання — це величезні зміни у житті дитини, а перший клас сам по собі є досить складним. Знадобляться час і енергія, щоб дитина звикла до нового ритму життя, до нових обов’язків, засвоїла нову інформацію. Тому запис на додаткові заняття (що передбачає і додаткові обов’язки) не повинен збігатися з початком навчання дитини в школі, тому що це може спричинити додаткове навантаження і перевтому.

Але є цікавий виняток. Якщо дитина ще в дошкільному віці почала займатися, наприклад, у музичній школі, школі іноземних мов або секції з плавання, було б добре це продовжувати, адже це тільки позитивно впливатиме на ставлення до шкільного навчання.

Перед тим, як записати дитину на додаткові заняття:

подумайте, чи буде це для дитини відпочинком, чи додатковим навантаженням;

з’ясуйте, чого дитина хоче і чим цікавиться;

запишіть дитину тільки туди, куди вона хоче.

Інколи дитина сама наполягає на тому, що бажає чимось займатися. Тоді підіть назустріч бажанню, але зважте на її можливості. Якщо вона швидко й легко адаптувалася до школи, спроможна паралельно виконувати також і шкільні обов’язки, і крім того в неї ще залишатиметься багато часу на ігри й відпочинок, а ваше фінансове становище не скрутне, тоді нічого розмірковувати. Тільки запишіть дитину спочатку на щось одне, чого вона бажає найбільше, щоб уникнути перенавантаження.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: