Педагогічну методику Миколи Зайцева використовують у багатьох центрах раннього розвитку, але займатися за нею можна і вдома. Завдяки спеціальним кубикам малюк учиться читати та рахувати вже з другого року життя. Як це відбувається та чи справді корисна така методика раннього розвитку?

Як відбувається навчання

Для навчання необхідні набори кубиків, на яких написано окремі букви та склади. Набори великі, у них понад 50 елементів. Граючи з вихователем, діти складають зі складів слова, проспівують склади, плещуть у долоні (плескання також є складовою методики). За схожим принципом навчаються й рахувати: з елементів викладають числові ряди, дитина бачить усі цифри у цілому та завдяки цьому швидше вчиться ними оперувати.

Таким чином діти через окремі елементи засвоюють значні обсяги інформації з мови та математики, рухаючись від частин до цілого. І все це відбувається без напруження, в легкій ігровій формі!

Метод максимально наочний та універсально-адаптивний, може бути використаний навіть для дітей з вадами розвитку.

Перевага методу в тому, що зір дитини не псується, оскільки всі кубики великі. Ігровий урок розрахований на 25 хвилин, протягом яких можна ходити, лежати. Осанка також зберігається завдяки фізичній активності.

Для методики Зайцева необхідно мати спеціальні елементи

Якщо ви хочете використати методику для навчання вдома, зверніть увагу, що для неї потрібно або придбати спеціальне обладнання (кубики, таблиці тощо), або витратити чимало часу, щоб виготовити його власноруч. Також потрібно призначати достатньо часу на заняття-ігри з дитиною. Зазвичай результат є після десяти-дванадцяти занять: дитина починає читати всі надписи довкола.

Зараз існують набори для вивчення української, російської та англійської мов. Якщо ви плануєте їх придбати, зверніть увагу на безпечність матеріалів, з яких виготовлено елементи.

Недоліки та зауваження

Основне зауваження до методики в тому, що принцип поділу на склади у Миколи Зайцева не відповідає загальноприйнятій шкільній системі. Дітям, які до нього звикли, в школі може бути важко сприймати інформацію про слова та звуки під іншим кутом.

Зауважимо, що спочатку поміж недоліків методу називали недостатню підготовку дітей до письма, але зараз автори розробили посібники, що тренують каліграфічні навички. Їх, щоправда, також необхідно придбати, або навчати дитину письма у традиційний спосіб.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: