Наступні поради стануть у пригоді батькам шестирічних дітей або старших. Усе через те, що деякі з цих рекомендацій не можливо втілити в життя з дітьми молодшого віку. Але якщо комусь це вдасться, то це буде лише на користь самих дітей, адже це перші уроки на шляху пізнання ними фінансової науки.Ідемо до магазину. Піти за покупками можна і із зовсім маленькою дитиною. Проте після досягнення нею більш свідомого віку важливо, щоб малюк розумів, навіщо ви туди йдете. Більш старшим дітям можна дати певну суму грошей і попросити їх купити все за вашим списком. Так, дитина зможе сама вибрати товар, розмірковуючи над цінами, і тим самим зрозуміє, що означає економити.

дитина і гроші_1

Скарбничка і кишенькові гроші. Колись у вашої дитини настане той момент, коли їй на свята даруватимуть не іграшки, а гроші. Саме тоді можна почати складати гроші у скарбничку. Для її поповнення не обов’язково чекати свят. Видавайте дитині кишенькові, наприклад, раз на місяць чи тиждень. Це повинні бути дрібні гроші, але дитина має розуміти, що разом може назбиратися потрібна сума. У цей час важливо припинити балувати дитину подарунками, нехай вона сама заради своїх бажань навчиться розподіляти виділені гроші.  Допоможіть сформувати власну мету. Більш старшим дітям можна надати можливість заробити, наприклад, розклеюванням оголошень чи роздаванням листівок. Періодично цікавтеся, куди дитина витрачає гроші або на що їх збирає. Але це не повинно бути схожим на контроль з вашого боку.

дитина в магазині_1

Учимося на помилках. Як це не прикро, але стара істина і тут доречна. Надайте можливість помилитися, наприклад, зробити необдуману покупку, після якої, можливо, забракне грошей на купівлю потрібніших речей. Це спонукатиме дитину бути більш розсудливою і захистить її надалі від скоєння подібних помилок.

Учимо власним прикладом. Наостанок ще раз наголошу на тому, що перш за все діти вчаться за прикладом своїх батьків, а потім уже за правилами, які мами і тата їм диктують. Тому, якщо ви хочете навчити дитину економити, в першу чергу почніть з себе. Нехай ваша донька чи син бачать, що ви не робите необдуманих покупок, порівнюєте ціни і плануєте свої витрати.

Такі прості, але дієві поради зможуть закласти у вашої дитини перші паростки для подальшого засвоєння фінансової грамотності. А навчившись розумно розпоряджатися власними коштами, малюк зможе правильно порівнювати свої бажання зі своїми фінансовими можливостями. Чи не цього прагне більшість із нас?